Planinarska škola :: Planinarska škola 2014.

Planinarska škola 2014.

Hrvatsko planinarsko društvo Jastrebarsko organizira opću planinarsku školu koja će omogućiti polaznicima da steknu znanja i vještine potrebne za uspješno i sigurno planinarenje. Opća planinarska škola osnovni je oblik obrazovanja planinara i uvjet za upis u škole i tečajeve iz planinarskih specijalnosti (alpinističke, športsko-penjačke, speleološke, markacijske i vodičke škole).

Planinarska škola namijenjena je svima koji žele početi planinariti a nemaju previše znanja i iskustva, ali i planinarima s iskustvom koji žele proširiti svoje znanje i vještine.

Predavači u školi biti će iskusni planinari i gorski spasioci te stručnjaci iz područja speleologije, alpinizma, meteorologije i orijentacije.

Teme koje će se obrađivati u školi propisane su HPS-ovim pravilnikom o osposobljavanju planinarskih kadrova.

Termin škole

od 9. listopada do 11. prosinca 2014.

Voditelj škole

Dražen Lovreček

Upis

Upisi se vrše kod blagajnice Dijane Šamec Jurmanović u Cvjetnom atelieru Dijana, V. Mačeka 5, Jastrebarsko najkasnije do 1. listopada 2014. Molimo sve zainteresirane da se upišu ili najave upis što prije radi lakše organizacije. Minimalni broj polaznika je 15.

Cijena škole je 200 kn. Kod upisa uplata 100 kn, a ostatak do kraja studenog. Svaki polaznik dobiva priručnik Osnove planinarstva, kompas, zamku (uže) i karabiner. U cijenu nisu uključeni troškovi prijevoza na izlete.

Uvjeti za upis:

• najmanje 15 godina starosti (za maloljetne polaznike potrebna je pisana suglasnost roditelja)
  • članstvo u HPD Jastrebarsko (više o učlanjenju)
  • dobro psihičko i fizičko zdravlje

Mjesto i vrijeme

Planinarska škola sastoji se od teorijskog dijela (20 sati predavanja) i praktičnog dijela (vježbe). Raspored.

• predavanja se održavaju u prostorijama društva na Centrali (gdje smo?) četvrtkom od 19 do 21h
  • praktične vježbe se demonstriraju dijelom u učionici i na svakom od izleta

Po završetku škole polaznici pristupaju ispitu. Uvjet za pristup ispitu je sudjelovanje na barem 70% predavanja i na barem 4 dana izleta. Nakon uspješno položenog ispita polaznik dobiva diplomu Hrvatskog planinarskog saveza.

Kontakt

Za sva dodatna pitanja pišite na mail ili nazovite 099 / 311 76 59 (Igor Plantaš) ili 098 / 356 386 (Dražen Lovreček)

Pogledajte fotografije iz planinarske škole.

Objavljeno: 08.09.2014. | Posljednja promjena: 12.12.2014.

Planinarska škola

Planinarska škola 2024.

U tijeku su upisi u opću planinarsku školu Hrvatskog planinarskog društva Jastrebarsko.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Završila opća planinarska škola, dodijeljena 31 diploma

U petak, 27. svibnja 2022. dodjelom diploma kod planinarskog doma Žitnica na Japetiću završena je 5. opća planinarska škola u organizaciji Hrvatskog planinarskog društva Jastrebarsko. Dvadeset i jedna planinarka i deset planinara primilo je diplome kao dokaz uspješno usvojenog programa škole.