Jaskanski planinarski put :: Pravilnik

Trasa puta obilježena je uobičajenim planinarskim oznakama i slovom "J", a ponegdje kraticom "JPP". Put ima osam obveznih kontrolnih točaka koje se mogu obilaziti bilo kojim redom. Prva kontrolna točka je Okić-grad, a posljednja slap Brisalo. Obilazak puta ograničen je na pet godina od dana kupnje dnevnika. Vlasnik dnevnika dužan je osobno obići sve kontrolne točke. Kao dokaz posjete kontrolnoj točki u dnevnik se otiskuje žig JPP-a ili trokutasti žig vrha (HPO). Ukoliko nema žiga na kontrolnoj točki, posjet se okazuje fotografijom ili ovjerom od matičnog društva u slučaju organiziranog obilaska. Planinar koji je obišao cijeli put i to dokaže ispunjenim dnevnikom, dobiva spomen-značku JPP-a. Značke se izdaju redoslijedom zaprimanja popunjenih dnevnika. Za izgubljenu značku ne izdaje se nova. Popunjeni dnevnici za izdavanje značke dostavljaju se na adresu:

HPD "Jastrebarsko"
p.p. 20, 10450 Jastrebarsko

Objavljeno: 28.02.2006. | Posljednja promjena: 20.03.2021.

Vježba orijentacije na Japetiću, 6.4.2024.

U subotu 6. travnja na Japetiću će se održati vježba orijentacije u sklopu planinarske škole. Pozivaju se polaznici prethodnih planinarskih škola koji nisu odradili vježbu orijentacije ili je žele ponoviti da se prijave najkasnije do četvrtka 4.4.

Mrsinj, Nikina plasa, 1.4.2024.

Na izlet se putuje kombijima. Sva slobodna mjesta su popunjena.

Uskrsni ponedjeljak 1.4.2024. - jednodnevni izlet autubusom na Mrsinj iznad Korenice. Cijena izleta za članove društva je 20 eura.

Durmitor, Crna Gora, 22. - 29.6.2024.

Organizirani izlet povodom 75 godina HPD Jastrebarsko. Pozivamo članove da se prijave za ovaj osmodnevni izlet u prekrasno gorje Durmitora u Crnoj Gori od 22. do 29. lipnja 2024. Izlet je namijenjen isključivo članovima HPD Jastrebarsko.