Jaskanski planinarski put :: Pravilnik

Trasa puta obilježena je uobičajenim planinarskim oznakama i slovom "J", a ponegdje kraticom "JPP". Put ima osam obveznih kontrolnih točaka koje se mogu obilaziti bilo kojim redom. Prva kontrolna točka je Okić-grad, a posljednja slap Brisalo. Obilazak puta ograničen je na pet godina od dana kupnje dnevnika. Vlasnik dnevnika dužan je osobno obići sve kontrolne točke. Kao dokaz posjete kontrolnoj točki u dnevnik se otiskuje žig JPP-a ili trokutasti žig vrha (HPO). Ukoliko nema žiga na kontrolnoj točki, posjet se okazuje fotografijom ili ovjerom od matičnog društva u slučaju organiziranog obilaska. Planinar koji je obišao cijeli put i to dokaže ispunjenim dnevnikom, dobiva spomen-značku JPP-a. Značke se izdaju redoslijedom zaprimanja popunjenih dnevnika. Za izgubljenu značku ne izdaje se nova. Popunjeni dnevnici za izdavanje značke dostavljaju se na adresu:

HPD "Jastrebarsko"
p.p. 20, 10450 Jastrebarsko

Objavljeno: 28.02.2006. | Posljednja promjena: 20.03.2021.

Učka, Kremenjak 10.03.2024.

Nedjelja, 10.3.2024. - izlet autobusom na Učku s obilaskom vrhova Kremenjak (827 m) i Brgud (874 m). Cijena izleta za članove društva je 25 eura. Izlet je namijenjen polaznicima pl. škole, ali mogu sudjelovati i ostali članovi društva.