Vijesti :: Dodijeljena priznanja Hrvatske planinarske obilaznice

U Zagrebu su 9. prosinca na posebnoj svečanosti u organizaciji Komisije za planinarske putove Hrvatskog planinarskog saveza podijeljena najviša priznanja Hrvatske planinarske obilaznice i natjecanja Gojzerica. Jaskanski planinari u 2017. godini osvojili su sljedeća priznanja i to:

• Ivica Kelečić - najviše priznanje (150 KT)
  • Kruno Kadlec - visoko priznanje (125 KT)
  • Ivan Baloban - posebno priznanje (100 KT)
  • Ana, Karlo i Ankica Kadlec - zlatna značka (75 KT)
  • Zdenka Lehpamer-Karača, Marijana Valečić - srebrna značka (50 KT)
  • Karla, Jana i Lovro Valečić - brončana značka (25 KT)

Čestitamo svim dobitnicima priznanja!

Dodijeljena priznanja Hrvatske planinarske obilaznice

Hrvatska planinarska obilaznica sa svoje 152 kontrolne točke obuhvaća mnoge najatraktivnije hrvatske vrhove. Za posebno priznanje treba obići 100 kontrolnih točaka, za visoko priznanje 125, a za najviše priznanje 150 kontrolnih točaka uz ispunjene druge dodatne uvjete propisane u uvjetima obilaznice.

Više na stranicama HPS-a.

Dodjela HPO priznanja (09.12.2017.)

Objavljeno: 12.12.2017. | Posljednja promjena: 23.03.2021.

Održana 75. izvještajna sjednica Skupštine

U subotu, 24. veljače 2024. u prostoru Glazbene škole Jastrebarsko održana je 75. izvještajna sjednica Hrvatskog planinarskog društva Jastrebarsko. Prepuna dvorana ugostila je preko 130 članova i gostiju. Sjednica je počela hrvatskom himnom koju je izveo tamburaški orkestar DVD-a Čabdin, pod ravnanjem voditelja Jasmina Ramića.

Domagoj Puškarić na Kilimanjaru

Naš jaskanac i član HPD Jastrebarsko, Domagoj Puškarić jučer se popeo na najviši vrh Afrike, 5895m visok Kilimanjaro. Čestitamo, i želimo Domagoju siguran povratak doma!

75. redovna godišnja sjednica Skupštine

Pozivamo članove i prijatelje na 75. redovnu godišnju sjednicu Skupštine društva koja će se održati u subotu

24. veljače 2024. s početkom u 18:45 sati

u Glazbenoj školi Jastrebarsko, Ulica Zrinskih i Frankopana bb.

Anketa za izlet na Durmitor

Ove godine planiran je niz aktivnosti kojima će se obilježiti 75 godina HPD Jastrebarsko. Jedna od njih je organizacija sedmodnevnog izleta na Durmitor u Crnoj Gori. Cilj izleta je okupiti što više članova pa molimo zainteresirane da ispunite kratku anketu.

Promjene u sastavu Upravnog odbora

Odlukom Upravnog odbora od 11.1.2024. donose se sljedeće izmjene u sastavu Upravnog odbora:

• dosadašnja dugogodišnja blagajnica Dijana Šamec Jurmanović razrješuje se blagajničke funkcije, a preuzima je Mihaela Šamec
  • na upražnjeno mjesto u Upravnog odboru imenovan je Viktor Šimanović