Jaskanski planinarski put :: Informacije

Ako JPP prelazite u dva dana preporučamo noćenje u planinarskom domu "Žitnica" na Japetiću. Dom je otvoren vikendom i opskrbljen je hranom i pićem.

Zimi za vrijeme snijega i leda ne preporučamo obilazak bez opreme za snijeg i led strmom stazom od Popovog Dola do Popovdolske pećine i od sela Staničići do slapa Brisalo, zbog strmine koja u tim uvjetima vjerojatno neće biti prohodna. Za vrijeme obilnih kiša očekujte veće količine vode u kanjonu Slapnice što može otežati kretanje.

Obavezno ponijeti jastučić s tintom jer su na nekim kontrolnim točkama ugrađeni žigovi i nema jastučića. Svakako je poželjno ponijeti fotoaparat za dokaz obilaska kontrolnih točaka na kojima eventualno nema žiga ili je oštećen.

Za obilazak JPP-a preporučamo zemljovide:

• planinarska karta SAMOBORSKO GORJE, 1:25000, izdavač SMAND
  • planinarska karta ŽUMBERAČKO GORJE, 1:25000, izdavač SMAND
  • turistička karta ŽUMBERAK-SAMOBORSKO GORJE 1:50000, izdavač Park prirode Žumberak - Samoborsko gorje
  • turistička karta JASTREBARSKO, 1:40000, nakladnik Turistička zajednica grada Jastrebarsko

Sve primjedbe i prijedloge možete dostaviti HPD-u "Jastrebarsko" putem elektroničke pošte.

Raspored javnog prijevoza:

Objavljeno: 28.02.2006. 01:55 | Posljednja promjena: 12.02.2019. 10:12

Kalnik, 8.3.2020.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Nedjelja, 8.3.2020. – jednodnevni izlet autobusom na Kalnik. Kalnik se izdiže na granici Zagorja, Prigorja i Podravine kao impozantan zid u pravcu jugozapad-sjeveroistok dugačak 16 kilometara. Zbog zanimljivih geomorfoloških oblika i raznolikosti biljnog i životinjskog svijeta veliki dio Kalničkog gorja proglašen je zaštićenim krajolikom. Cijena izleta za članove društva iznosi 80 kn.