Jaskanski planinarski put :: O JPP-u

Jaskanski planinarski put ili kraće JPP predan je na upotrebu 26. kolovoza 1979. godine kod planinarskog doma "Žitnica" na Japetiću, u čast 105. obljetnice planinarstva u Hrvatskoj. Ovo izdanje dnevnika pripremljeno je povodom 30 godina od otvorenja JPP-a, 60 godina rada Hrvatskog planinarskog društva "Jastrebarsko" i 120 godina starosti sljemenske piramide, koja se sada nalazi na Japetiću. Trasu puta odredili su i obilježili članovi HPD "Jastrebarsko" na poticaj tadašnjeg tajnika Franje Novosela.

O JPP-u

Put prolazi parkom prirode Žumberak – Samoborsko gorje, uglavnom istaknutim grebenima i vrhovima uz rub Panonske nizine odakle se pružaju lijepi vidici na dolinu Kupe te prema Zagrebu i dolini Save. Ako je dobra vidljivost pogled seže sve do Velebita, planina u Bosni pa čak i do Alpa.

JPP je do sada obišlo više od 1200 planinara. Ovo izmijenjeno i dopunjeno izdanje obuhvaća promjene na trasi puta radi lakšeg snalaženja u prirodi, veće sigurnosti obilaznika i uspješnijeg održavanja. Zahvaljujemo svim dosadašnjim obilaznicima puta, kao i onima koji ga namjeravaju obići, na primjedbama i pohvalama koje su nam pomogle da što bolje uredimo put, na obostrano zadovoljstvo.

HPD "Jastrebarsko"
Jastrebarsko, svibanj 2009.

Objavljeno: 28.02.2006. 01:55 | Posljednja promjena: 12.02.2019. 10:56

Dan društva, Japetić, 16.11.2019.

Subota, 16.11.2018. na Japetiću obilježit će se Dan Hrvatskog planinarskog društva "Jastrebarsko". Ove godine proslavit će se 70. obljetnica osnutka HPD Jastrebarsko. Pozivamo sve članove i prijatelje da nam se pridruže u planinarenju i druženju u planinarskom domu Žitnica.