Jaskanski planinarski put :: Pravilnik

Trasa puta obilježena je uobičajenim planinarskim oznakama i slovom "J", a ponegdje kraticom "JPP". Put ima osam obveznih kontrolnih točaka koje se mogu obilaziti bilo kojim redom. Prva kontrolna točka je Okić-grad, a posljednja slap Brisalo. Obilazak puta ograničen je na pet godina od dana kupnje dnevnika. Vlasnik dnevnika dužan je osobno obići sve kontrolne točke. Kao dokaz posjete kontrolnoj točki u dnevnik se otiskuje žig JPP-a ili trokutasti žig vrha (HPO). Ukoliko nema žiga na kontrolnoj točki, posjet se okazuje fotografijom ili ovjerom od matičnog društva u slučaju organiziranog obilaska. Planinar koji je obišao cijeli put i to dokaže ispunjenim dnevnikom, dobiva spomen-značku JPP-a. Značke se izdaju redoslijedom zaprimanja popunjenih dnevnika. Za izgubljenu značku ne izdaje se nova. Popunjeni dnevnici za izdavanje značke dostavljaju se na adresu:

HPD "Jastrebarsko"
p.p. 20, 10450 Jastrebarsko

Objavljeno: 28.02.2006. 01:55 | Posljednja promjena: 25.05.2009. 19:05

Noćni uspon na Japetić, 28.12.2019.

Subota, 28.12.2019. - organizira se tradicionalni noćni uspon na Japetić od Šumskog dvora. Pozivamo sve članove i prijatelje da nam se pridruže u planinarenju i druženju u planinarskom domu Žitnica.