Najave izleta :: Jaskanski planinarski put, 8. - 9.6.2019.

Subota i nedjelja, 8. i 9.6.2019. - obilazak Jaskanskog planinarskog puta, povodom 40. obljetnice, biti će iznimno nešto drugačiji. U Novom Selu Okićkom uz gromoglasni pucanj ispratit će nas Kuburaška udruga „Okić“, a na Japetiću očekuje nas nastup pjevačkog zbora Ivan pl. Zajc iz Zagreba. Stari grad Okić ovog puta nećemo obilaziti, ali će se obilazak JPP-a priznati i bez ove kontrolne točke.

Jaskanski planinarski put, 8. - 9.6.2019.

Jadranko Šeper, 098/246 221

Više o Jaskanskom planinarskom putu možete saznati ovdje.

Osobnim automobilima, kombi - do 16 sudionika

Sudionici koji planiraju noćiti u pl. domu Žitnica na Japetiću obavezno se trebaju najaviti organizatoru najkasnije do četvrtka 6. lipnja 2019. Isto vrijedi za sudionike pohoda koji će koristiti uslugu organiziranog prijevoza kombi vozilima iz Jastrebarskog do Novog Sela u subotu 8.6., kao i za obilaznike koji će ovu uslugu prijevoza koristiti u nedjelju na relaciji Slapnica – Jastrebarsko. Pravo prvenstva noćenja u planinarskom domu i pravo prvenstva usluge prijevoza imaju ranije prijavljeni obilaznici.

Subota, 8.6.

• 07:30 polazak organiziranim prijevozom iz Jastrebarskog (Centrala) do Novog Sela Okićkog a.p.
  • 07:45 okupljanje u Novom Selu Okićkom
    • promocija i prodaja dnevnika nove planinarske obilaznice "Planinarski parovi za 70 godina HPD-a Jastrebarsko"
    • prodaja dnevnika obilaznice "Jaskanski planinarski put"
    • polazak na prvi dio JPP-a uz gromoglasni pucanj kuburaške udruge "Okić"
  • 08:30 obilazak prvog dijela JPP-a: Novo Selo Okićko - Plešivica - Poljanice - Japetić - pl. dom Žitnica, 6 - 7 sati hoda
  • 16:30 dolazak u planinarski dom Žitnica na Japetiću
  • 17:30 prigodni nastup pjevačkog zbora Ivan pl. Zajc
  • druženje u pl. domu Žitnica na Japetiću i noćenje

Nedjelja, 9.6.

• 7:30 doručak
  • 8:00 polazak od pl. doma Žitnica
  • obilazak drugog dijela JPP-a: Planinarski dom Žitnica - Grabrak - Zečak - Zidane pećine - slap Brisalo, 6-7 sati hoda
  • 16:00 organizirani prijevoz iz Slapnice do Jastrebarskog (za prijavljene sudionike)
  • 17:00 Jastrebarsko - ovjera dnevnika i dodjela značaka za sudionike koji se vraćaju organizirano

Standardna planinarska. Poželjni hodački štapovi. Vreće za spavanje nisu potrebne.

Prehrana iz ruksaka. Za sve je obilaznike u subotu pri dolasku u planinarski dom Žitnica osiguran besplatan obrok. Planinarski dom Žitnica i lovačka kuća na Poljanicama opskrbljeni su hranom i pićem.

Zainteresirani za djelomični obilazak JPP-a mogu se priključiti grupi ili napustiti grupu u subotu na Poljanicama (prijevoj na cesti Jastrebarsko - Rude - Samobor) i u nedjelju kod Višoševićevog mlina (na cesti za Japetić).

Naši društveni vodiči će „rukohvatima“ osigurati strmi put na Popovdolsku pećinu, tako da će sudionici moći doći do Popovdolske pećine (druge KT) atraktivnom i zahtjevnom stazom, koja se inače rijetko koristi.

Objavljeno: 13.05.2019. | Posljednja promjena: 28.05.2019.

Papuk, 27. - 28.4.2024.

Na izlet se putuje sa dva kombija i dva auta. Sva slobodna mjesta su popunjena.

Subota i nedjelja, 27. - 28.4.2024. - dvodnevni izlet na Papuk sa obilaskom vrhova Lapjak, Nevoljaš i Ivačka glava. Cijena izleta za članove društva je 56€.

Vježba orijentacije na Japetiću, 6.4.2024.

U subotu 6. travnja na Japetiću će se održati vježba orijentacije u sklopu planinarske škole. Pozivaju se polaznici prethodnih planinarskih škola koji nisu odradili vježbu orijentacije ili je žele ponoviti da se prijave najkasnije do četvrtka 4.4.