Najave izleta :: Dinara i Svilaja, 2. - 4.6.2023.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Od petka do nedjelje, 2. - 4.6.2023. - izlet na najviši vrh Hrvatske - Dinaru (1831 m) i na vrh Svilaje (1508 m). Cijena predujma za članove društva je 20 eura, a ostatak se plaća na izletu.

Dinara i Svilaja, 2. - 4.6.2023.

Igor Plantaš, 099 311 76 59

Kombijima, 18 mjesta

Ocjena zahtjevnosti izleta

Dinara: preko ferate K4 T4, iz Glavaša: K3 T1; Svilaja K2 T1 - oznake

Prijave se primaju putem prijavnog obrasca na mrežnim stranicama društva ili kod blagajnice Dijane Šamec Jurmanović u Cvjetnom atelieru "Dijana" najkasnije do ponedjeljka 22. svibnja 2023. ili do popunjenja slobodnih mjesta, uz uplatu 20 eura. Ukupna cijena izleta je 50 - 60 eura (ovisi o najmu vozila), a ostatak se plaća na izletu. U cijenu je uključen prijevoz, dva noćenja i večera u subotu.

Petak, 2. lipnja

• 17:30 – polazak s parkirališta u Ulici bana Josipa Jelačića (kod centrale)
  • oko 22h – dolazak u planinarski dom Orlove stine na Svilaji
  • večera i noćenje

Subota, 3. lipnja

• 6:30 - polazak kombija prema Dinari, oko sat vremena vožnje
  • A grupa
    • polazak u 7:30 - Suhopolje - sklonište Bili cvitak - ferata 9 tornjeva - bivak Dinaridi - ferata Vjetar s Dinare - pl. sklonište Drago Grubać - vrh Dinare, 6-7 sati
  • B grupa
    • polazak u 8:30 - Glavaš - Gornji bunari - Ošljak - vrh Dinare, oko 4 sata
  • oko 14h sastanak obje grupe na vrhu
  • zajednički silazak najkraćim putem do Glavaša, oko 3 sata
  • dolazak u pl. dom Orlove stine u večernjim satima
  • zajednička večera i druženje

Nedjelja, 4. lipnja

• 8h - polazak prema vrhu Svilaje (KT HPO 17.3., 1508 m)
  • pl. dom Orlove stine – Kunčeve staje – Svilaja i povratak istim putem, oko 4 sata hoda
  • oko 14h - ručak u Kninu
  • oko 20h - dolazak u Jasku

Standardna planinarska. Vreća za spavanje. Zaštita od sunca. Čeona lampa. Preporučamo hodačke štapove. Ponijeti dovoljno tekućine.

Za feratu OBAVEZAN ferata set (pojas, ipsilon, kaciga i rukavice).

Prehrana iz ruksaka. U subotu je osigurana večera u domu. Pl. dom Orlove stine opskrbljen je pićem i ima kuhinju na raspolaganju.

Više o ferati:

Objavljeno: 25.04.2023. | Posljednja promjena: 26.05.2023.

Viševica, 5.5.2024.

Nedjelja, 5.5.2024. - završni izlet planinarske škole u Gorski kotar. Uspon na Viševicu i ručak u Vagabundinoj kolibi. Cijena izleta za članove društva je 15 eura. Prioritet imaju polaznici planinarske škole i pomagači u planinarskoj školi.