Vrhovi HPO :: Noršićka Plešivica

Noršićka Plešivica

Noršićka Plešivica (721 m)

Noršićka Plešivica je zaobljen travnati vrh na zapadnom rubu Samoborskoga gorja. Zahvaljujući svom izdvojenom položaju i livadi na vrhu, izvanredan je vidikovac. Unatoč tome, planinari ga rjeđe posjećuju jer se nalazi izvan tradicionalnih planinarskih smjerova i prilaza. To mu, međutim, pruža osobit gorski mir. Za razliku od Plešivice iznad Samobora, ova se Plešivica naziva Noršićkom po selu koje se nalazi jugoistočno od vrha. Na Noršićku Plešivicu nastavlja se nešto niži, ali također zanimljiv hrbat Višnjevca koji se postupno, između dolina Breganice i Bregane, spušta prema Grdanjcima. U Hrvatskoj planinarskoj obilaznici Noršićka Plešivica je alternativna kontrolna točka za Veliki Lovnik (737 m).

Objavljeno: 08.11.2011. | Posljednja promjena: 22.03.2021.

Učka, Kremenjak 10.03.2024.

Nedjelja, 10.3.2024. - izlet autobusom na Učku s obilaskom vrhova Kremenjak (827 m) i Brgud (874 m). Cijena izleta za članove društva je 25 eura. Izlet je namijenjen polaznicima pl. škole, ali mogu sudjelovati i ostali članovi društva.