Preminuo Janko Nežić

S tugom vas obavještavamo da je preminuo Janko Nežić. Sahrana pokojnika je u četvrtak u 13:20 iz mrtvačnice na Mirogoju. Obitelji izražavamo sućut u ime svih članova HPD Jastrebarsko.

Preminuo Janko Nežić

Janko je pripadao generaciji jaskanskih planinara izuzetno aktivnih sedamdesetih i osamdesetih godina, na planinarskim pohodima, ali i u svim drugim akcijama PD Jastrebarsko. Generacija je "transverzalaca", vida planinarenja koje je naročito bilo popularno u to vrijeme. Radi se o obilaznicama (transverzalama) na prostorima cijele bivše Jugoslavije, a valja istaknuti da je 1979., u godini otvaranja Jaskanskog planinarskog puta, bio među prvim obilaznicima.

Biran je 1986. na jednu godinu i za predsjednika PD Jastrebarsko, u desetljeću kad su se predsjednici birali na jednu ili dvije godine.

Zbog zdravstvenih problema već duže vrijeme nije bio planinarski aktivan ali je redovito pratio i komentirao sve aktivnosti HPD Jastrebarsko na društvenim mrežama.

Objavljeno: 07.11.2022. 09:33 | Posljednja promjena: 07.11.2022. 15:06
Najava izleta

Zavižan, 11. - 12.2.2023.

Subota i nedjelja, 11. - 12.2.2023. zimski uspon na Zavižan iz Krasna. Cijena izleta za članove društva je 30 eura.