Vijesti :: Izborna godišnja sjednica Skupštine

Pozivamo članove i prijatelje na redovnu izvještajnu i izbornu godišnju sjednicu Skupštine Hrvatskog planinarskog društva "Jastrebarsko" koja će se održati

u petak 11. veljače 2022. s početkom u 18:45 sati

u Glazbenoj školi Jastrebarsko, Ulica Zrinskih i Frankopana bb.

Izborna godišnja sjednica Skupštine

S obzirom na uvjete i izdanu suglasnost Stožera Civilne zaštite Grada Jastrebarskog od 12. siječnja 2022. godine, URBROJ: 238112-22-2 svi sudionici trebaju posjedovati dokaz o testiranju na virus SARS-CoV -2, odnosno o cijepljenju ili preboljenju bolesti COVID-19 uz predočenje EU digitalne COVID potvrde ili drugog odgovarajućeg dokaza o cijepljenju, preboljenju odnosno testiranju. Nadalje, za trajanja sjednice na snazi je i obaveza nošenja zaštitnih maski za lice u zatvorenim prostorima.

Na svojoj redovnoj sjednici održanoj 13. siječnja 2022. godine i u konzultacijama s kandidatima, Upravni odbor je zaključio svoj prijedlog kandidata za članove Upravnog i Nadzornog odbora, blagajnika, tajnika, predsjednika i članove Suda časti. Članovi svoju kandidaturu mogu istaknuti i samostalno, pa ovim putem pozivamo sve ostale članove Društva da svoje osobne kandidature predlože u kandidacijskom postupku koji otvaramo 19. siječnja 2022. u 08:00 sati i zaključujemo 31. siječnja 2022. do 15:00 sati.

Kandidature se mogu podnijeti pismenim putem na mail adresu hpd.jastrebarsko@gmail.com i to za funkcije:

• predsjednik
  • tajnik
  • blagajnik
  • 6 članova Upravnog odbora
  • 3 člana Nadzornog odbora
  • 3 člana Suda časti

Uvjeti koje kandidati trebaju ispuniti su: aktivni rad u Društvu, kompetencije za funkciju za koju ističu svoju kandidaturu i članstvo u Društvu u trajanju 4 godine. Uz životopis, potrebno je navesti za koju se od funkcija u Društvo kandidat želi prijaviti. Svaki član Skupštine može biti kandidat za isključivo jednu od navedenih funkcija. U slučaju da se za jednu od funkcija prijavi više kandidata, na sjednici Skupštine provest će se glasovanje.

PRILOZI:

Objavljeno: 18.01.2022. | Posljednja promjena: 18.01.2022.

Vijesti

Odobreno financiranje projekta Revitalizacija planinarsko - posjetiteljske infrastrukture Parka prirode "Žumberak-Samoborsko gorje"

28.3.2024. na svečanosti dodjela ugovora i odluka o financiranju javne turističke infrastrukture temeljem javnog poziva "Regionalna diversifikacija i specijalizacija hrvatskog turizma kroz ulaganja u razvoj turističkih proizvoda visoke dodane vrijednosti" Ministrica turizma i sporta Nikolina Brnjac dodijelila je Javnoj ustanovi Park prirode Žumberak - Samoborsko gorje odluku o 100 postotnom financiranju projekta "Revitalizacija planinarsko – posjetiteljske infrastrukture Parka prirode Žumberak – Samoborsko gorje" ukupnog iznosa prihvatljivih troškova od 5.602.782,17 eura.

Revitalizacija planinarske infrastrukture na Japetiću

Posljednjih nekoliko mjeseci HPD Jastrebarsko sa projektnim partnerima i suradnicima intenzivno je pripremalo projekt rekonstrukcije planinarskog doma Žitnica na Japetiću. 1. ožujka 2023. projektna dokumentacija u cijelosti je predana Ministarstvu turizma i sporta koje je objavilo javni poziv. U nastavku je kronologija pripreme projekta te vizualizacija rekonstruiranog doma.

Prva pomoć - predavanje

U četvrtak 4. travnja 2024. s početkom u 19 sati u velikoj dvorani Centra za kulturu Jastrebarsko održat će se predavanje prve pomoći u sklopu opće planinarske škole. Predavanje će održati ravnateljica Hrvatskog zavoda za hitnu medicinu Prim. mr. Maja Grba – Bujević, dr. med., spec. anesteziologije, reanimatologije i intenzivne medicine, spec. hitne medicine.

Predavanje je besplatno i otvoreno za sve zainteresirane.

Narudžba društvenih majica

Online obrazac za narudžbu društvenih majica aktivan je do nedjelje 7. travnja 2024. U obrascu za narudžbe možete odabrati vrstu materijala, model, veličinu i boju željene majice.

Uz majice u ponudi su i inox lončići sa karabinerom. Lončići sadrže logotip društva, a sa druge strane personalizirani tekst - vaše ime.

Održana 75. izvještajna sjednica Skupštine

U subotu, 24. veljače 2024. u prostoru Glazbene škole Jastrebarsko održana je 75. izvještajna sjednica Hrvatskog planinarskog društva Jastrebarsko. Prepuna dvorana ugostila je preko 130 članova i gostiju. Sjednica je počela hrvatskom himnom koju je izveo tamburaški orkestar DVD-a Čabdin, pod ravnanjem voditelja Jasmina Ramića.