Preko 80 sudionika na izletu djece i roditelja na Japetić

U nedjelju, 4.6.2017. u sklopu Male planinarske škole HPD Jastrebarsko organiziralo je izlet na Japetić za djecu i njihove roditelje. Stazom od Šumskog dvora do piramide na Japetiću vodiči planinarskog društva poveli su 43 djece i isto toliko roditelja u pratnji.

Preko 80 sudionika na izletu djece i roditelja na Japetić

Izlet je organiziran s ciljem popularizacije planinarstva među djecom i mladima. Želimo skrenuti pažnju na važnost bavljenja fizičkim aktivnostima, boravku na otvorenom i očuvanju prirode. Ovo je bio izlet u sklopu Male planinarske škole koju vodi Željka Ivošević u Osnovnoj školi Klinča Sela, ali priključili su se i ostali.

Djeca i roditelji krenuli su u 9 sati od Šumskog dvora prema Japetiću, laganim hodom stigli do planinarskog doma Žitnica gdje je bio podignut pokazni kamp u kojem su čekale slatkiši, grickalice i sokovi. Nakon kraćeg odmora grupa kreće prema najvišem vrhu Samoborskog gorja, Japetiću. Na vrhu se nalazi razgledna piramida koja je najstariji planinarski objekt u Hrvatskoj i iskoristili smo je kako bi razgledali Jasku i okolicu s visine. Svim sudionicima podijeljena su priznanja za uspješan uspon na Japetić. Na povratku u dom djeca i roditelji stali su na suprotne strane kako bi pokazali tko je bolji (jači) u potezanju užeta. Naravno, roditelji nisu imali nikakve šanse! Nakon ručka i odmora kod pl. doma Žitnica svi su se sigurno sputili u podnožje i vratili svojim kućama.

Djeca i roditelji na Japetiću (04.06.2017.)

Objavljeno: 04.06.2017. 20:58 | Posljednja promjena: 08.02.2018. 23:24
Najava izleta

Triglav, 16. - 17.8.2020.

Nedjelja i ponedjeljak, 16. - 17.8.2020. uspon na Triglav, najviši vrh Slovenije. Prijave do 20.3. kod organizatora.

Najava izleta

Umirovljenici: Bjelolasica, 15.7.2020.

Izlet se pomiče za tjedan dana i umjesto dvodnevnog organizira se jednodnevni.

Srijeda, 15.7.2020. - jednodnevni izlet kombijem za umirovljenike na Bjelolasicu. Cijena prijevoza na izlet za članove društva je 80 kuna.