Vijesti :: Obilježena 20. obljetnica Jaskanske ekspedicije Kilimanjaro '96.

U subotu, 30. siječnja 2016. u Glazbenoj školi Jastrebarsko obilježena je 20. obljetnica Jaskanske ekspedicije Kilimanjaro '96. - povijesnog uspjeha HPD-a Jastrebarsko. Nakon šest mjeseci intenzivnih priprema, 15 članove ekspedicije uputilo se u Tanzaniju s ciljem uspona na najviši vrh Afrike, 5895 metara visok Kilimanjaro. U siječnju 1996. 13 članove uspjelo je doći do vrha, što je u to vrijeme najbrojnija hrvatska planinarska ekspedicija na vrhu Afrike.

Oko 160 okupljenih na proslavi obljetnice, kroz priču, fotografije i dokumentarni film prisjetilo se ovog iznimnog pothvata. Svim sudionicima ekspedicije predsjednik društva Igor Plantaš uručio je knjigu Jaskanska planinarska priča s posvetom.

Obilježena 20. obljetnica Jaskanske ekspedicije Kilimanjaro '96.

20 godina Jaskanske ekspedicije Kilimanjaro 1996. (30.01.2016.)

Objavljeno: 31.01.2016. | Posljednja promjena: 23.03.2021.

Održana 75. izvještajna sjednica Skupštine

U subotu, 24. veljače 2024. u prostoru Glazbene škole Jastrebarsko održana je 75. izvještajna sjednica Hrvatskog planinarskog društva Jastrebarsko. Prepuna dvorana ugostila je preko 130 članova i gostiju. Sjednica je počela hrvatskom himnom koju je izveo tamburaški orkestar DVD-a Čabdin, pod ravnanjem voditelja Jasmina Ramića.

Domagoj Puškarić na Kilimanjaru

Naš jaskanac i član HPD Jastrebarsko, Domagoj Puškarić jučer se popeo na najviši vrh Afrike, 5895m visok Kilimanjaro. Čestitamo, i želimo Domagoju siguran povratak doma!

75. redovna godišnja sjednica Skupštine

Pozivamo članove i prijatelje na 75. redovnu godišnju sjednicu Skupštine društva koja će se održati u subotu

24. veljače 2024. s početkom u 18:45 sati

u Glazbenoj školi Jastrebarsko, Ulica Zrinskih i Frankopana bb.

Anketa za izlet na Durmitor

Ove godine planiran je niz aktivnosti kojima će se obilježiti 75 godina HPD Jastrebarsko. Jedna od njih je organizacija sedmodnevnog izleta na Durmitor u Crnoj Gori. Cilj izleta je okupiti što više članova pa molimo zainteresirane da ispunite kratku anketu.

Promjene u sastavu Upravnog odbora

Odlukom Upravnog odbora od 11.1.2024. donose se sljedeće izmjene u sastavu Upravnog odbora:

• dosadašnja dugogodišnja blagajnica Dijana Šamec Jurmanović razrješuje se blagajničke funkcije, a preuzima je Mihaela Šamec
  • na upražnjeno mjesto u Upravnog odboru imenovan je Viktor Šimanović