Vijesti :: Održana godišnja Skupština

U prostorijama DVD-a Jastrebarsko održana je godišnja skupština HPD-a Jastrebarsko kojoj je prisustvovalo pedesetak jaskanskih planinara. Skupštini su prezentirani izvještaji za prošlu godinu, kao i aktualni plan rada i financijski plan za 2008. godinu što je Skupština jednoglasno prihvatila. Bilo je još riječi o odabiru novog domara na Japetiću, organizaciji ekspedicije Aconcagua, prezentiran je plan izleta za ovu godinu, te je na kraju održana prezentacija fotografija s izleta u 2007.

Održana godišnja Skupština

Godišnja skupština (21.02.2008.)

Objavljeno: 22.02.2008. | Posljednja promjena: 04.04.2021.

Vijesti

Odobreno financiranje projekta Revitalizacija planinarsko - posjetiteljske infrastrukture Parka prirode "Žumberak-Samoborsko gorje"

28.03.2024. na svečanosti dodjela ugovora i odluka o financiranju javne turističke infrastrukture temeljem javnog poziva „Regionalna diversifikacija i specijalizacija hrvatskog turizma kroz ulaganja u razvoj turističkih proizvoda visoke dodane vrijednosti“ Ministrica turizma i sporta Nikolina Brnjac dodijelila je Javnoj ustanovi „Park prirode Žumberak - Samoborsko gorje" odluku o 100 postotnom financiranju projekta "𝙍𝙚𝙫𝙞𝙩𝙖𝙡𝙞𝙯𝙖𝙘𝙞𝙟𝙖 𝙥𝙡𝙖𝙣𝙞𝙣𝙖𝙧𝙨𝙠𝙤-𝙥𝙤𝙨𝙟𝙚𝙩𝙞𝙩𝙚𝙡𝙟𝙨𝙠𝙚 𝙞𝙣𝙛𝙧𝙖𝙨𝙩𝙧𝙪𝙠𝙩𝙪𝙧𝙚 𝙋𝙖𝙧𝙠𝙖 𝙥𝙧𝙞𝙧𝙤𝙙𝙚 "Ž𝙪𝙢𝙗𝙚𝙧𝙖𝙠 - 𝙎𝙖𝙢𝙤𝙗𝙤𝙧𝙨𝙠𝙤 𝙜𝙤𝙧𝙟𝙚“ ukupnog iznosa prihvatljivih troškova od 5.602.782,17 eura.

Revitalizacija planinarske infrastrukture na Japetiću

Posljednjih nekoliko mjeseci HPD Jastrebarsko sa projektnim partnerima i suradnicima intenzivno je pripremalo projekt rekonstrukcije planinarskog doma Žitnica na Japetiću. 1. ožujka 2023. projektna dokumentacija u cijelosti je predana Ministarstvu turizma i sporta koje je objavilo javni poziv. U nastavku je kronologija pripreme projekta te vizualizacija rekonstruiranog doma.

Narudžba društvenih majica

Online obrazac za narudžbu društvenih majica aktivan je do nedjelje 7. travnja 2024. U obrascu za narudžbe možete odabrati vrstu materijala, model, veličinu i boju željene majice.

Uz majice u ponudi su i inox lončići sa karabinerom. Lončići sadrže logotip društva, a sa druge strane personalizirani tekst - vaše ime.

Održana 75. izvještajna sjednica Skupštine

U subotu, 24. veljače 2024. u prostoru Glazbene škole Jastrebarsko održana je 75. izvještajna sjednica Hrvatskog planinarskog društva Jastrebarsko. Prepuna dvorana ugostila je preko 130 članova i gostiju. Sjednica je počela hrvatskom himnom koju je izveo tamburaški orkestar DVD-a Čabdin, pod ravnanjem voditelja Jasmina Ramića.

Domagoj Puškarić na Kilimanjaru

Naš jaskanac i član HPD Jastrebarsko, Domagoj Puškarić jučer se popeo na najviši vrh Afrike, 5895m visok Kilimanjaro. Čestitamo, i želimo Domagoju siguran povratak doma!