Najave izleta :: Okić, Plešivica, Karvanišće, 16.1.2022.

Nedjelja, 16.1.2022. - jednodnevni izlet u lokalno gorje. Izlet je besplatan.

Okić, Plešivica, Karvanišće, 16.1.2022.

Jadranko Šeper, 098 246 221

Vlastitim vozilima

Izlet je besplatan, preporučamo najaviti svoje sudjelovanje kod organizatora ili na mail hpd.jastrebarsko@gmail.com

Oznaka zahtjevnosti izleta
K2 T2

Nedjelja, 16. siječnja

• 8:00h - okupljanje i polazak s parkinga u Novom Selu Okićkom
  • 12:00h - Poljanice - odmor u Kleti Poljanice i opcionalno ručak
  • 13:30h - polazak prema Novom Selu, 3h hoda
  • oko 17h - očekivani povratak u Novo Selo Okićko

Opis
Prvi organizirani društveni izlet u 2022. godini osmišljen je kao kružni obilazak vrhova Okić grada i Plešivice sa opcionalnim ručkom i druženjem u Kleti Poljanice. Od parkinga u Novom Selu Okićkom („Plac“) polazimo prema gradini starog grada Okića, a na sam vrh krećemo se trasom Dragojline staze. Slijedi nam uspon na Okićke poljanice, odakle preko Kotara, sa Samoborske strane dolazimo do vrha Plešivice preko kojeg nastavljamo do Kleti Poljanice gdje će biti odmor i ručak. Nakon odmora krećemo preko „Rajte“ šumskim putem pod vrh Plešivice, a preko grebena Karvanišće vraćamo se do naše polazne točke.

Standardna planinarska, štapovi, čeona svjetiljka, topla odjeća, kapa, rukavice i čvrsta obuća.

U slučaju snijega satnica i plan izleta korigirat će se prema uvjetima na terenu. Prehrana i piće iz ruksaka. U Kleti Poljanice moguće je ručati.

Objavljeno: 23.12.2021. | Posljednja promjena: 23.12.2021.

Viševica, 5.5.2024.

Nedjelja, 5.5.2024. - završni izlet planinarske škole u Gorski kotar. Uspon na Viševicu i ručak u Vagabundinoj kolibi. Cijena izleta za članove društva je 15 eura. Prioritet imaju polaznici planinarske škole i pomagači u planinarskoj školi.