Najave izleta :: Slovenija - Mala Mojstrovka, Slemenova špica, 5.9.2021.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Nedjelja, 5.9.2021. - jednodnevni izlet autobusom u Sloveniju, na prijevoj Vršič otkuda možete birati uspon na Malu Mojstrovku (2332 m) ili Slemenovu špicu (1911 m). Cijena za članove društva je 200 kn.

Slovenija - Mala Mojstrovka, Slemenova špica, 5.9.2021.

Dražen Lovreček 098 356 386

kombijima, 18 mjesta

Prijava kod blagajnice Dijane Šamec Jurmanović u cvjećarni "Dijana" uz uplatu 200 kn najkasnije do četvrtka 2. rujna 2021.

Nedjelja, 5. rujna

• 6:00 - polazak s parkirališta u Ulici bana Josipa Jelačića (kod Centrale)
  • prijevoz do Vršića uz zaustavljanja prema potrebi
  • polazak na ture po želji:
    • A grupa putem prema Slemenovoj špici i odvaja se po Hanzovoj poti na Malu Mojstrovku, spust normalnim prilazom po južnoj strani, VRLO ZAHTJEVNO (5 sati hoda)
    • B grupa južnom padinom na Malu Mojstrovku i istim putem natrag, ZAHTJEVNO (4:30 sati hoda)
    • C grupa planinarskom stazom do Slemenove špice i natrag, LAGANO (4 sata hoda)
    • D grupa šetnja u okolici Vršića (1611 m) i spust do Erjavčeve koče (1525 m)
  • planirani polazak za Jastrebarsko sa Vršiča je u 17 h, a od Erjavčeve koče u 17:15
  • očekivani dolazak u Jastrebarsko je oko 21 h.

Standardna planinarska, preporučamo hodačke štapove, zaštita od kiše i sunca.

Samo za grupu A: posebna oprema za uspon na Malu Mojstrovku po osiguranom vrlo zahtjevnom putu: kaciga, penjački pojas (po mogućnosti jednodjelni), Via Ferrata ipsilon s apsorberom za ublažavanje pada i rukavice.

Plaćanje u eurima. Obavezno ponijeti osobnu iskaznicu ili putovnicu i imati dokument koji dozvoljava kretanje s obzirom na Covid (detaljnije upute biti će objavljene par dana prije polaska s obzirom na epidemiološku situaciju).

Prehrana iz ruksaka ili u planinarskim domovima koji su opskrbljeni hranom i pićem.

Objavljeno: 19.07.2021. | Posljednja promjena: 03.09.2021.

Vježba orijentacije na Japetiću, 6.4.2024.

U subotu 6. travnja na Japetiću će se održati vježba orijentacije u sklopu planinarske škole. Pozivaju se polaznici prethodnih planinarskih škola koji nisu odradili vježbu orijentacije ili je žele ponoviti da se prijave najkasnije do četvrtka 4.4.