Najave izleta :: Jaskanski planinarski put, 8. - 9.5.2021.

Subota i nedjelja, 8. - 9.5.2021. - organiziramo dvodnevni izlet Jaskanskim planinarskim putem. Noćenje u planinarskom domu Žitnica nije moguće pa je i plan puta prilagođen tome.

Jaskanski planinarski put, 8. - 9.5.2021.

Dražen Lovreček, 098 356 386

Više o Jaskanskom planinarskom putu možete saznati ovdje.

Vlastiti. Sudionici samostalno dogovaraju prijevoz između sebe!

Prijave se primaju kod organizatora ili mailom na hpd.jastrebarsko@gmail.com zaključno do četvrtka 6.5.2021.

Subota, 8.5.

• 7:30 - polazak s parkirališta u Ulici bana Josipa Jelačića (kod Centrale)
  • oko 8:30 - dolazak u Slapnicu kod Matinog mosta
  • obilazak prvog dijela JPP-a: slap Brisalo - Zidane pećine - Pećno – Zečak – Višoševićev mlin - Grabarak - pl. dom. Žitnica, 8 sati hoda
  • okrijepa
  • obilazak piramide i spust do prijevoja Velika vrata odakle vlastitim prijevozom povratak kući

Nedjelja, 9.5.

• 7:30 - polazak s parkirališta u Ulici bana Josipa Jelačića (kod Centrale)
  • 8:00 - polazak sa prijevoja Velika vrata drugom dionicom JPP-a: Velika vrata - Bele Drage - (preko Oštrca ili Marićkinog mlina) - Poljanice - Plešivica - Popovdolska pećina – Okić, 7 sati hoda
  • ovjera dnevnika i podjela značaka obilaznicima
  • polazak prema Novom Selu Okićkom, 40 min

Standardna planinarska. Poželjni hodački štapovi.

• Planinarski dom Žitnica, lovačka kuća na Poljanicama i dom pod Okićem opskrbljeni su hranom i pićem.
  • Na polasku ćete moći kupiti Dnevnik JPP-a po cijeni od 30 kn

Objavljeno: 22.03.2021. | Posljednja promjena: 22.03.2021.

Mrsinj, Nikina plasa, 1.4.2024.

Uskrsni ponedjeljak 1.4.2024. - jednodnevni izlet autubusom na Mrsinj iznad Korenice. Cijena izleta za članove društva je 20 eura.