Najave izleta :: Jaskanski planinarski put, 30. - 31.5.2020.

Subota i nedjelja, 30. i 31.5.2020. - organiziramo dvodnevni izlet Jaskanskim planinarskim putem, a koji će radi mjera suzbijanja SARS-CoV-2 virusa ovaj put biti malo drugačiji od uobičajenog. Zbog organizacije prijevoza obavezna je prijava na izlet. Noćenje u planinarskom domu Žitnica ovog puta nije moguće pa je i plan puta prilagođen tome.

Jaskanski planinarski put, 30. - 31.5.2020.

Prijevozna sredstva za zajednička putovanja poput autobusa ne pružaju povoljne epidemiološke uvjete za organizaciju većih društvenih izleta. Zbog toga izlet organiziramo za manju skupinu bliskih osoba, uz korištenje osobnih i kombi vozila za pristup do polazišta.

Jadranko Šeper, 098/246-221

Više o Jaskanskom planinarskom putu možete saznati ovdje.

Prijevoz
Osobnim i kombi vozilima

Prijave
Prijave se primaju kod organizatora ili mailom na hpd.jastrebarsko@gmail.com zaključno do četvrtka 28.05.2020.

Plan izleta
Subota, 30.5.

• 8:00 - polazak s parkirališta u Ulici bana Josipa Jelačića (kod Centrale)
  • oko 9h - dolazak u Slapnicu kod Matinog mosta
  • obilazak prvog dijela JPP-a: slap Brisalo - Zidane pećine - Pećno – Zečak – Višoševićev mlin - Grabarak - pl. dom. Žitnica, 8 sati hoda
  • okrijepa
  • obilazak piramide i spust do prijevoja Velika vrata odakle vlastitim prijevozom povratak kući

Nedjelja, 31.5.

• 8:00 - polazak s parkirališta u Ulici bana Josipa Jelačića (kod Centrale)
  • 8:30 - polazak sa prijevoja Velika vrata drugom dionicom JPP-a: Velika vrata - Bele Drage – Marićkin mlin - Poljanice - Plešivica - Popovdolska pećina – Okić, 7 sati hoda
  • ovjera dnevnika i podjela značaka obilaznicima
  • polazak prema Novom Selu Okićkom, 40 min

Oprema

Standardna planinarska. Poželjni hodački štapovi. Zaštitna maska za nos i usta, dezificijens.

Ostalo

• Planinarski dom Žitnica, lovačka kuća na Poljanicama i dom pod Okićem opskrbljeni su hranom i pićem.
  • Na polasku ćete moći kupiti Dnevnik JPP-a po cijeni od 30 kn

Preporuke za zaštitu zdravlja pri planinarskim aktivnostima

• Prilikom planinarenja i penjanja pridržavajte se preporučene sigurne udaljenosti. Posebno vodite računa o sigurnosnoj udaljenosti na prostoru kod planinarskih objekata, na grebenima i vrhovima. Ako je na nekom mjestu povećana gužva, pričekajte da se prostor očisti ili potražite neko drugo sigurno mjesto u blizini.
  • Izbjegavajte rukovanje, zagrljaje, konzumaciju iz tuđe boce ili zajedničke posude i slične vrste bliskih kontakata.
  • U ruksaku ponesite zaštitnu masku, rukavice i sredstvo za dezinfekciju. Koristite masku za nos i usta ako se zbog prve pomoći trebate približiti osobi na udaljenost manju od preporučene.
  • Gdje god je moguće perite ruke, vodite računa o osobnoj higijeni i zdravlju.
  • Ako niste potpuno zdravi, ostanite kod kuće. Ovo se posebno odnosi na sve eventualne simptome (kašalj, povišena tjelesna
    temperatura, otežano disanje, umor, bolovi u mišićima) koji bi mogli upućivati na rizik zaraze SARS-CoV-2 virusom.

Molimo da se svi sudionici izleta ponašaju odgovorno i u skladu sa propisanim epidemiološkim mjerama.

Napomena
Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost te da će se pridržavati plana izleta i odluka i uputa vodiča. Organizator zadržava pravo izmjena i dopuna plana prema uvjetima na terenu.

Objavljeno: 18.05.2020. 16:32 | Posljednja promjena: 20.05.2020. 19:39

Triglav, 16. - 17.8.2020.

Nedjelja i ponedjeljak, 16. - 17.8.2020. uspon na Triglav, najviši vrh Slovenije. Prijave do 20.3. kod organizatora.

Umirovljenici: Gorski Kotar, 17.6.2020.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Srijeda, 17.6.2020. - jednodnevni izlet umirovljenika u Gorski Kotar. Uspon na tri vrha i obilazak dva izvora. Prijevoz kombijima. Cijena izleta za članove društva je 60 kuna.

Plitvička jezera - Encijani

Obavijest o odgodi društvenih aktivnosti.

Nedjelja, 29.3.2020. - jednodnevni izlet u Nacionalni park Plitvička jezera. Cijena izleta za djecu 60 kn, a za roditelje 120 kn, prijave do 23.3 ili do popunjenja. U cijenu je uključen prijevoz i ulaznica u NP. Iskoristite priliku za obilazak najstarijeg nacionalnog parka u Hrvatskoj, uz vožnju elektrobrodom i panoramskim vlakom.

Kalnik, 8.3.2020.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Nedjelja, 8.3.2020. – jednodnevni izlet autobusom na Kalnik. Kalnik se izdiže na granici Zagorja, Prigorja i Podravine kao impozantan zid u pravcu jugozapad-sjeveroistok dugačak 16 kilometara. Zbog zanimljivih geomorfoloških oblika i raznolikosti biljnog i životinjskog svijeta veliki dio Kalničkog gorja proglašen je zaštićenim krajolikom. Cijena izleta za članove društva iznosi 80 kn.

Zavižan, 1. - 2.2.2020.

Subota i nedjelja, 1. - 2.2.2020. zimski uspon na Zavižan iz Krasna. Cijena izleta za članove društva je 160 kn. Ograničeno na 23 sudionika zbog mjesta u domu.

Sveta Gera, 26.1.2020.

Zbog premalog broja prijavljenih prijevoz na izlet će biti osobnim automobilima.

Nedjelja, 26.1.2020. - tradicionalno hodočašće na Svetu Geru. Prijevoz autobusom. Cijena izleta je 40 kn.

Noćni uspon na Japetić, 28.12.2019.

Subota, 28.12.2019. - organizira se tradicionalni noćni uspon na Japetić od Šumskog dvora. Pozivamo sve članove i prijatelje da nam se pridruže u planinarenju i druženju u planinarskom domu Žitnica.

Dan društva, Japetić, 16.11.2019.

Subota, 16.11.2018. na Japetiću obilježit će se Dan Hrvatskog planinarskog društva "Jastrebarsko". Ove godine proslavit će se 70. obljetnica osnutka HPD Jastrebarsko. Pozivamo sve članove i prijatelje da nam se pridruže u planinarenju i druženju u planinarskom domu Žitnica.