Najave izleta :: Jaskanski planinarski put, 30. - 31.5.2020.

Subota i nedjelja, 30. i 31.5.2020. - organiziramo dvodnevni izlet Jaskanskim planinarskim putem, a koji će radi mjera suzbijanja SARS-CoV-2 virusa ovaj put biti malo drugačiji od uobičajenog. Zbog organizacije prijevoza obavezna je prijava na izlet. Noćenje u planinarskom domu Žitnica ovog puta nije moguće pa je i plan puta prilagođen tome.

Jaskanski planinarski put, 30. - 31.5.2020.

Prijevozna sredstva za zajednička putovanja poput autobusa ne pružaju povoljne epidemiološke uvjete za organizaciju većih društvenih izleta. Zbog toga izlet organiziramo za manju skupinu bliskih osoba, uz korištenje osobnih i kombi vozila za pristup do polazišta.

Jadranko Šeper, 098/246-221

Više o Jaskanskom planinarskom putu možete saznati ovdje.

Prijevoz
Osobnim i kombi vozilima

Prijave
Prijave se primaju kod organizatora ili mailom na hpd.jastrebarsko@gmail.com zaključno do četvrtka 28.05.2020.

Plan izleta
Subota, 30.5.

• 8:00 - polazak s parkirališta u Ulici bana Josipa Jelačića (kod Centrale)
  • oko 9h - dolazak u Slapnicu kod Matinog mosta
  • obilazak prvog dijela JPP-a: slap Brisalo - Zidane pećine - Pećno – Zečak – Višoševićev mlin - Grabarak - pl. dom. Žitnica, 8 sati hoda
  • okrijepa
  • obilazak piramide i spust do prijevoja Velika vrata odakle vlastitim prijevozom povratak kući

Nedjelja, 31.5.

• 8:00 - polazak s parkirališta u Ulici bana Josipa Jelačića (kod Centrale)
  • 8:30 - polazak sa prijevoja Velika vrata drugom dionicom JPP-a: Velika vrata - Bele Drage – Marićkin mlin - Poljanice - Plešivica - Popovdolska pećina – Okić, 7 sati hoda
  • ovjera dnevnika i podjela značaka obilaznicima
  • polazak prema Novom Selu Okićkom, 40 min

Oprema

Standardna planinarska. Poželjni hodački štapovi. Zaštitna maska za nos i usta, dezificijens.

Ostalo

• Planinarski dom Žitnica, lovačka kuća na Poljanicama i dom pod Okićem opskrbljeni su hranom i pićem.
  • Na polasku ćete moći kupiti Dnevnik JPP-a po cijeni od 30 kn

Preporuke za zaštitu zdravlja pri planinarskim aktivnostima

• Prilikom planinarenja i penjanja pridržavajte se preporučene sigurne udaljenosti. Posebno vodite računa o sigurnosnoj udaljenosti na prostoru kod planinarskih objekata, na grebenima i vrhovima. Ako je na nekom mjestu povećana gužva, pričekajte da se prostor očisti ili potražite neko drugo sigurno mjesto u blizini.
  • Izbjegavajte rukovanje, zagrljaje, konzumaciju iz tuđe boce ili zajedničke posude i slične vrste bliskih kontakata.
  • U ruksaku ponesite zaštitnu masku, rukavice i sredstvo za dezinfekciju. Koristite masku za nos i usta ako se zbog prve pomoći trebate približiti osobi na udaljenost manju od preporučene.
  • Gdje god je moguće perite ruke, vodite računa o osobnoj higijeni i zdravlju.
  • Ako niste potpuno zdravi, ostanite kod kuće. Ovo se posebno odnosi na sve eventualne simptome (kašalj, povišena tjelesna
    temperatura, otežano disanje, umor, bolovi u mišićima) koji bi mogli upućivati na rizik zaraze SARS-CoV-2 virusom.

Molimo da se svi sudionici izleta ponašaju odgovorno i u skladu sa propisanim epidemiološkim mjerama.

Napomena
Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost te da će se pridržavati plana izleta i odluka i uputa vodiča. Organizator zadržava pravo izmjena i dopuna plana prema uvjetima na terenu.

Objavljeno: 18.05.2020. 16:32 | Posljednja promjena: 20.05.2020. 19:39

Noć pod zvijezdama na Japetiću, 5.9.2020.

U subotu, 5.9.2020. od 20 sati kod pl. doma Žitnica na Japetiću organizira se "Noć pod zvijezdama". Svi zainteresirani moći će promatrati zvijezde (posebno Saturn i Jupiter) kroz profesionalni teleskop te čuti kratko predavanje o zvijezdama. Predavač i organizator je član našeg društva i poznati zagrebački astronom g. Ivan Lovrek.

Organizirani polazak u 19 sati od Frgolovca (Kupeč Dol).

Umirovljenici: Vis, 15. - 17.9.2020.

Utorak, srijeda i četvrtak, 15. - 17.9.2020. - trodnevni izlet za umirovljenike na Vis.
Smještaj u hotelu Issa sa uključena dva polupansiona (spavanje, doručak i večera). Cijena izleta je 1150 kn u što je uključen prijevoz kombijem, trajekt, smještaj u hotelu Issa na Visu (dva polupansiona), izlet brodom na Biševo i ulaznica u Modru špilju.

Triglav, 16. - 17.8.2020.

Nedjelja i ponedjeljak, 16. - 17.8.2020. uspon na Triglav, najviši vrh Slovenije. Prijave do 20.3. kod organizatora.

Umirovljenici: Gorski Kotar, 17.6.2020.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Srijeda, 17.6.2020. - jednodnevni izlet umirovljenika u Gorski Kotar. Uspon na tri vrha i obilazak dva izvora. Prijevoz kombijima. Cijena izleta za članove društva je 60 kuna.

Plitvička jezera - Encijani

Obavijest o odgodi društvenih aktivnosti.

Nedjelja, 29.3.2020. - jednodnevni izlet u Nacionalni park Plitvička jezera. Cijena izleta za djecu 60 kn, a za roditelje 120 kn, prijave do 23.3 ili do popunjenja. U cijenu je uključen prijevoz i ulaznica u NP. Iskoristite priliku za obilazak najstarijeg nacionalnog parka u Hrvatskoj, uz vožnju elektrobrodom i panoramskim vlakom.

Kalnik, 8.3.2020.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Nedjelja, 8.3.2020. – jednodnevni izlet autobusom na Kalnik. Kalnik se izdiže na granici Zagorja, Prigorja i Podravine kao impozantan zid u pravcu jugozapad-sjeveroistok dugačak 16 kilometara. Zbog zanimljivih geomorfoloških oblika i raznolikosti biljnog i životinjskog svijeta veliki dio Kalničkog gorja proglašen je zaštićenim krajolikom. Cijena izleta za članove društva iznosi 80 kn.

Zavižan, 1. - 2.2.2020.

Subota i nedjelja, 1. - 2.2.2020. zimski uspon na Zavižan iz Krasna. Cijena izleta za članove društva je 160 kn. Ograničeno na 23 sudionika zbog mjesta u domu.

Sveta Gera, 26.1.2020.

Zbog premalog broja prijavljenih prijevoz na izlet će biti osobnim automobilima.

Nedjelja, 26.1.2020. - tradicionalno hodočašće na Svetu Geru. Prijevoz autobusom. Cijena izleta je 40 kn.