Najave izleta :: Triglav, 20. - 22.8.2021.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Petak - nedjelja, 20. - 22.8.2021. uspon na Triglav (2864 m), najviši vrh Slovenije. Prijave do 1.7. kod organizatora.

Triglav, 20. - 22.8.2021.

Iz knjige TRIGLAV Najviša slovenska planina sa svih strana, planinarski vodič - autori Tine Mihelič i Peter Pehani

Triglav je uistinu veličanstvena i prekrasna planina, vidljva izdaleka i sa svih strana. Na ljestvici slavnih alpskih vrhova zauzima značajno mjesto i uživa zasluženu reputaciju. Nije slučajnost to što je prvi puta osvojen još davne 1778. godine, u začecima alpinizna (8 godina prije Mont Blanca i 22 godine prije Grossglocknera), iako ni po kojem kriteriju nije lagan; „četvorica hrabrih momaka“ koji su se prvi popeli na vrh, prošli su preko vršnog grebena zajahavši ga, kao da su na konjskim leđima.

Različite strane Triglava pokazuju različita raspoloženja. Prema jugu, kao i prema istoku, planina nidi svoje ugodno i prijateljsko lice, s brojnim dolinama koje vode prema Bohinju, Pokljuki i Krmi. S te strane vodi i najlakši pristup planini koji je korišten i prilikom prvog usponana vrh. Prema sjeveru Triglav pokazuje svoju najozbiljniju najimpresivniju stranu. Iznad doline Vrata izdiže se san svih alpinista, čuvena Sjeverna stijena Triglava, visoka preko tisuću i široka više od tri tisuće metara. Uzduž njenih rubova smještene su tri rute uspona u kojima mogu uživati i planinari bez alpinističkih vještina; sve one su među najtežim najizravnijim pristupima vrhu planine.

Dražen Lovreček, 098 356 386, drazen.lovrecek@gmail.com

Osobnim automobilima

Prijava kod organizatora telefonom ili mailom najkasnije do 1.7.2021. Uplate i cijena će se dogovoriti nakon predbilježbe sudionika.

Petak, 20.8.

Subota, 21.8.

Nedjelja, 22.8.

• u 6:00 h uspon na Triglav i povratak do pl. doma Kredarica (3 h), odmor i spust u dolinu Krma do Kovinarska koča (870 m), čez Kalvarijo (3:30 h).

Standardna planinarska za visokogorje. Kaciga, penjački pojas (po mogućnosti jednodjelni), via ferrata ipsilon set sa apsorberom za sprečavanje pada i rukavice.

Osobna iskaznica ili putovnica, planinarska iskaznica, euri za plaćanje u domovima.

Plan pohoda odrediti ćemo kao ekipa, ovisno o prijevozu.

Sudionici izlete obavezuju se koristiti zaštitnu opremu te pristupiti provjeri vještina i kondicijske spremnosti.

Očekivani troškovi dva noćenja 45 EUR.

Objavljeno: 10.06.2021. | Posljednja promjena: 26.07.2021.

Mrsinj, Nikina plasa, 1.4.2024.

Uskrsni ponedjeljak 1.4.2024. - jednodnevni izlet autubusom na Mrsinj iznad Korenice. Cijena izleta za članove društva je 20 eura.

Durmitor, Crna Gora, 22. - 29.6.2024.

Organizirani izlet povodom 75 godina HPD Jastrebarsko. Pozivamo članove da se prijave za ovaj osmodnevni izlet u prekrasno gorje Durmitora u Crnoj Gori od 22. do 29. lipnja 2024. Izlet je namijenjen isključivo članovima HPD Jastrebarsko.