Najave izleta :: Triglav, 16. - 17.8.2020.

Nedjelja i ponedjeljak, 16. - 17.8.2020. uspon na Triglav, najviši vrh Slovenije. Prijave do 20.3. kod organizatora.

Triglav, 16. - 17.8.2020.

Iz knjige TRIGLAV Najviša slovenska planina sa svih strana, planinarski vodič - autori Tine Mihelič i Peter Pehani

Triglav je uistinu veličanstvena i prekrasna planina, vidljva izdaleka i sa svih strana. Na ljestvici slavnih alpskih vrhova zauzima značajno mjesto i uživa zasluženu reputaciju. Nije slučajnost to što je prvi puta osvojen još davne 1778. godine, u začecima alpinizna (8 godina prije Mont Blanca i 22 godine prije Grossglocknera), iako ni po kojem kriteriju nije lagan; „četvorica hrabrih momaka“ koji su se prvi popeli na vrh, prošli su preko vršnog grebena zajahavši ga, kao da su na konjskim leđima.

Različite strane Triglava pokazuju različita raspoloženja. Prema jugu, kao i prema istoku, planina nidi svoje ugodno i prijateljsko lice, s brojnim dolinama koje vode prema Bohinju, Pokljuki i Krmi. S te strane vodi i najlakši pristup planini koji je korišten i prilikom prvog usponana vrh. Prema sjeveru Triglav pokazuje svoju najozbiljniju najimpresivniju stranu. Iznad doline Vrata izdiže se san svih alpinista, čuvena Sjeverna stijena Triglava, visoka preko tisuću i široka više od tri tisuće metara. Uzduž njenih rubova smještene su tri rute uspona u kojima mogu uživati i planinari bez alpinističkih vještina; sve one su među najtežim najizravnijim pristupima vrhu planine.

Dražen Lovreček, 098 356 386, drazen.lovrecek@gmail.com

Prijevoz
Kombijem ili osobnim automobilima

Prijave
Prijava kod organizatora telefonom ili mailom najkasnije do 20.3.2020. Uplate i cijena će se dogovoriti nakon predbilježbe sudionika.

Plan izleta
Nedjelja, 16.8.

• 6:30 h - polazak s parkirališta u Ulici bana Josipa Jelačića (kod Centrale)
  • prijevoz u dolinu Vrata
  • uspon Tominškovom osiguranom stazom do pl. doma Kredarica 2539 m (6-7 h) gdje noćimo

Ponedjeljak, 17.8.

• 6:00 h uspon na Triglav i povratak do pl. doma Kredarica (3 h)
  • odmor i spust u dolinu Krma do Kovinarske koče 870 m, čez Kalvarijo (3:30 h).

Oprema
Standardna planinarska za visokogorje. Kaciga, penjački pojas (po mogućnosti jednodjelni), via ferrata ipsilon set sa apsorberom za sprečavanje pada i rukavice.

Ostalo
Plan pohoda odrediti ćemo kao ekipa, ovisno o prijevozu.

Sudionici izlete obavezuju se koristiti osobnu zaštitnu opremu te pristupiti provjeri vještina i kondicijske spremnosti.

Provjera vještina uvježbava se od 10. ožujka 2020. od 19 sati u osnovnoj školi Ljubo Babić u Jastrebarskom u dvorani na penjačkoj stijeni "Tomislav Galović" i na stijenama Okića prema dogovoru.

Kondicijska provjera je obilazak JPP-a u jednom danu u srpnju, prema dogovoru.

Napomena
Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost te da će se pridržavati plana izleta i odluka i uputa vodiča. Organizator zadržava pravo izmjena i dopuna plana prema uvjetima na terenu.

Objavljeno: 08.06.2020. 21:04 | Posljednja promjena: 01.08.2020. 22:16

Noć pod zvijezdama na Japetiću, 5.9.2020.

U subotu, 5.9.2020. od 20 sati kod pl. doma Žitnica na Japetiću organizira se "Noć pod zvijezdama". Svi zainteresirani moći će promatrati zvijezde (posebno Saturn i Jupiter) kroz profesionalni teleskop te čuti kratko predavanje o zvijezdama. Predavač i organizator je član našeg društva i poznati zagrebački astronom g. Ivan Lovrek.

Organizirani polazak u 19 sati od Frgolovca (Kupeč Dol).

Umirovljenici: Vis, 15. - 17.9.2020.

Utorak, srijeda i četvrtak, 15. - 17.9.2020. - trodnevni izlet za umirovljenike na Vis.
Smještaj u hotelu Issa sa uključena dva polupansiona (spavanje, doručak i večera). Cijena izleta je 1150 kn u što je uključen prijevoz kombijem, trajekt, smještaj u hotelu Issa na Visu (dva polupansiona), izlet brodom na Biševo i ulaznica u Modru špilju.

Umirovljenici: Gorski Kotar, 17.6.2020.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Srijeda, 17.6.2020. - jednodnevni izlet umirovljenika u Gorski Kotar. Uspon na tri vrha i obilazak dva izvora. Prijevoz kombijima. Cijena izleta za članove društva je 60 kuna.

Jaskanski planinarski put, 30. - 31.5.2020.

Subota i nedjelja, 30. i 31.5.2020. - organiziramo dvodnevni izlet Jaskanskim planinarskim putem, a koji će radi mjera suzbijanja SARS-CoV-2 virusa ovaj put biti malo drugačiji od uobičajenog. Zbog organizacije prijevoza obavezna je prijava na izlet. Noćenje u planinarskom domu Žitnica ovog puta nije moguće pa je i plan puta prilagođen tome.

Plitvička jezera - Encijani

Obavijest o odgodi društvenih aktivnosti.

Nedjelja, 29.3.2020. - jednodnevni izlet u Nacionalni park Plitvička jezera. Cijena izleta za djecu 60 kn, a za roditelje 120 kn, prijave do 23.3 ili do popunjenja. U cijenu je uključen prijevoz i ulaznica u NP. Iskoristite priliku za obilazak najstarijeg nacionalnog parka u Hrvatskoj, uz vožnju elektrobrodom i panoramskim vlakom.

Kalnik, 8.3.2020.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Nedjelja, 8.3.2020. – jednodnevni izlet autobusom na Kalnik. Kalnik se izdiže na granici Zagorja, Prigorja i Podravine kao impozantan zid u pravcu jugozapad-sjeveroistok dugačak 16 kilometara. Zbog zanimljivih geomorfoloških oblika i raznolikosti biljnog i životinjskog svijeta veliki dio Kalničkog gorja proglašen je zaštićenim krajolikom. Cijena izleta za članove društva iznosi 80 kn.

Zavižan, 1. - 2.2.2020.

Subota i nedjelja, 1. - 2.2.2020. zimski uspon na Zavižan iz Krasna. Cijena izleta za članove društva je 160 kn. Ograničeno na 23 sudionika zbog mjesta u domu.

Sveta Gera, 26.1.2020.

Zbog premalog broja prijavljenih prijevoz na izlet će biti osobnim automobilima.

Nedjelja, 26.1.2020. - tradicionalno hodočašće na Svetu Geru. Prijevoz autobusom. Cijena izleta je 40 kn.