Najave izleta :: Slovenija - Kamniško-Savinjske Alpe, Velika Planina, 27.10.2019.

Nedjelja, 27.10.2019. - jednodnevni izlet autobusom u Sloveniju, u Kamniško-Savinjske Alpe. Uspon na Veliku Planinu, vrh Gradišče (1666 m). Cijena izleta je 250 kn.

Slovenija - Kamniško-Savinjske Alpe, Velika Planina, 27.10.2019.

Snježana Nikl, 098 985 27 31

autobusom, 49 mjesta

Prijava kod blagajnice Dijane Šamec Jurmanović u cvjećarni "Dijana" uz uplatu 250 kn najkasnije do četvrtka 17. listopada 2019. U cijenu je uključena vožnja žičarom u oba smjera.

Nedjelja, 27. listopada

• 6:00 - polazak s parkirališta u Ulici bana Josipa Jelačića (kod Centrale)
  • pauza za kavu na odmorištu u Sloveniji
  • vožnja preko Ljubljane prema Kamniku i dolini Kamniške Bistrice
  • parkiramo na donjoj stanici žičare Velika Planina, ukrcavamo se na gondolu koja nas vozi do platoa
  • hodanje dionicom: gornji plato žičare, hotel Šimnovec (1407 m) - pansion Zeleni rob (1612 m) -  vrh Gradišče (1666 m), oko 2 sata hoda
  • silazak istim putem i spust žičarom od hotela Šimnovec, oko 1 sat hoda
  • s obzirom na ljetne mjesece i čekanju na graničnom prelazu odredit će se vrijeme polaska sa Velike Planine na licu mjesta

Resort Velika planina nastao je prema planovima arhitekta Vlasta Kopača 1964. godine, a sastoji se od koliba izgrađenih u jedinstvenom stilu, s izgledom koji podsjeća na pastirske kućice. Na Planini se nalazi oko 150 koliba koje si po svom vanjskom izgledu, materijalima i unutarnjem rasporedu međusobno jako nalikuju. Ideju ovih koliba arhitekt Kopač razvio je kao alternativu hotelima i turističkim resortima koji su se u tom periodu počeli masovno graditi. S vrha Gradišče se pruža pogled na vrhove Kalški Greben, Grintavec, Planjava i Ojstrica.

Standardna planinarska, hodački štapovi, zaštita od kiše i sunca. Hrana i piće iz ruksaka.

Plaćanje u eurima. Obavezno ponijeti osobnu iskaznicu ili putovnicu!

Pansion Zeleni rob ima odlično opremljenu kuhinju sa mogućnošču kušanja domaćih delicija: štrukli, kobasica sa kiselim zeljem i brojna jela karakteristična za planinski svijet.

U slučaju nepovoljne vremenske prognoze izlet se otkazuje.

Objavljeno: 05.10.2018. | Posljednja promjena: 22.10.2019.