Najave izleta :: Jaskanski planinarski put, 18. - 19.4.2015.

Subota i nedjelja, 18. i 19.4.2015. - organizira se dvodnevni izlet Jaskanskim planinarskim putem. Noćenje u planinarskom domu Žitnica na Japetiću.

Subotnji obilazak JPP-a se otkazuje zbog lošeg vremena. U nedjelju se kreće u 8 h s Centrale, prijevoz kombijem i autima do Slapnice i polazak od slapa Brisalo prema domu na Japetiću. Molimo one koji trebaju prijevoz da se što prije jave organizatoru.

Jaskanski planinarski put, 18. - 19.4.2015.

Igor Plantaš, 099/311 76 59

Više o Jaskanskom planinarskom putu možete saznati ovdje.

Prijevoz
vlastitim prijevozom do Novog sela Okićkog. Mogućnost prijevoza kombijem ili automobilima u nedjelju po završetku obilaska od Slapnice do Novog sela Okićkog ili Jaske.

Prijave
Sudionici koji planiraju noćiti u pl. domu Žitnica na Japetiću ili trebaju prijevoz na relaciji Slapnica - (Jaska) Novo selo Okićko obavezno se trebaju javiti organizatoru najkasnije do četvrtka 16. travnja.

Plan izleta
Subota, 18.4.

• 8:30 - polazak s parkirališta u Ulici bana Josipa Jelačića (kod Centrale)
  • 9h - polazak iz Novog sela Okićkog, ovdje je moguće parkirati automobile do nedjelje
  • obilazak prvog dijela JPP-a: Okić - Popovdolska pećina - Plešivica - Poljanice - Marićkin mlin - Bele Drage - Velika Vrata - Japetić (piramida) - pl. dom Žitnica, 7 sati hoda
  • druženje u pl. domu Žitnica na Japetiću
  • noćenje

Nedjelja, 19.4.

• doručak
  • 8h - polazak od pl. doma Žitnica
  • obilazak drugog dijela JPP-a: Grabrak - Višoševićev mlin - Zečak - Pećno - Zidane pećine - slap Brisalo, 6-7 sati hoda
  • ovjera dnevnika i podjela značaka obilaznicima
  • organizirani prijevoz kombijem od mosta u Slapnici (5 min hoda od slapa) do Novog sela Okićkog

Oprema
Standardna planinarska. Poželjni hodački štapovi. Vreće za spavanje nisu potrebne.

Ostalo
Prehrana iz ruksaka. U subotu navečer i nedjelju ujutro mogućnost prehrane u domu.

Cijena noćenja za sudionike izleta je 30kn.

Na polasku ćete moći kupiti Dnevnik JPP-a po cijeni od 30kn.

Zainteresirani za djelomični obilazak JPP-a mogu se priključiti grupi ili napustiti grupu u subotu na Poljanicama (prijevoj na cesti Jastrebarsko - Rude) i u nedjelju kod Višoševićevog mlina (na cesti za Japetić).

Napomena
Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost te da će se pridržavati plana izleta i odluka i uputa vodiča. Organizator zadržava pravo izmjena i dopuna plana prema uvjetima na terenu.

Objavljeno: 27.03.2015. 19:08 | Posljednja promjena: 17.04.2015. 11:55

Noć pod zvijezdama na Japetiću, 5.9.2020.

U subotu, 5.9.2020. od 20 sati kod pl. doma Žitnica na Japetiću organizira se "Noć pod zvijezdama". Svi zainteresirani moći će promatrati zvijezde (posebno Saturn i Jupiter) kroz profesionalni teleskop te čuti kratko predavanje o zvijezdama. Predavač i organizator je član našeg društva i poznati zagrebački astronom g. Ivan Lovrek.

Organizirani polazak u 19 sati od Frgolovca (Kupeč Dol).

Umirovljenici: Vis, 15. - 17.9.2020.

Utorak, srijeda i četvrtak, 15. - 17.9.2020. - trodnevni izlet za umirovljenike na Vis.
Smještaj u hotelu Issa sa uključena dva polupansiona (spavanje, doručak i večera). Cijena izleta je 1150 kn u što je uključen prijevoz kombijem, trajekt, smještaj u hotelu Issa na Visu (dva polupansiona), izlet brodom na Biševo i ulaznica u Modru špilju.

Triglav, 16. - 17.8.2020.

Nedjelja i ponedjeljak, 16. - 17.8.2020. uspon na Triglav, najviši vrh Slovenije. Prijave do 20.3. kod organizatora.

Umirovljenici: Gorski Kotar, 17.6.2020.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Srijeda, 17.6.2020. - jednodnevni izlet umirovljenika u Gorski Kotar. Uspon na tri vrha i obilazak dva izvora. Prijevoz kombijima. Cijena izleta za članove društva je 60 kuna.

Jaskanski planinarski put, 30. - 31.5.2020.

Subota i nedjelja, 30. i 31.5.2020. - organiziramo dvodnevni izlet Jaskanskim planinarskim putem, a koji će radi mjera suzbijanja SARS-CoV-2 virusa ovaj put biti malo drugačiji od uobičajenog. Zbog organizacije prijevoza obavezna je prijava na izlet. Noćenje u planinarskom domu Žitnica ovog puta nije moguće pa je i plan puta prilagođen tome.

Plitvička jezera - Encijani

Obavijest o odgodi društvenih aktivnosti.

Nedjelja, 29.3.2020. - jednodnevni izlet u Nacionalni park Plitvička jezera. Cijena izleta za djecu 60 kn, a za roditelje 120 kn, prijave do 23.3 ili do popunjenja. U cijenu je uključen prijevoz i ulaznica u NP. Iskoristite priliku za obilazak najstarijeg nacionalnog parka u Hrvatskoj, uz vožnju elektrobrodom i panoramskim vlakom.

Kalnik, 8.3.2020.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Nedjelja, 8.3.2020. – jednodnevni izlet autobusom na Kalnik. Kalnik se izdiže na granici Zagorja, Prigorja i Podravine kao impozantan zid u pravcu jugozapad-sjeveroistok dugačak 16 kilometara. Zbog zanimljivih geomorfoloških oblika i raznolikosti biljnog i životinjskog svijeta veliki dio Kalničkog gorja proglašen je zaštićenim krajolikom. Cijena izleta za članove društva iznosi 80 kn.

Zavižan, 1. - 2.2.2020.

Subota i nedjelja, 1. - 2.2.2020. zimski uspon na Zavižan iz Krasna. Cijena izleta za članove društva je 160 kn. Ograničeno na 23 sudionika zbog mjesta u domu.