Najave izleta :: Bijele stijene, 26.10.2014.

Nedjelja, 26.10.2014. - organizirani izlet autobusom na Bijele stijene. Cijena izleta je 70 kn. Prednost kod prijave imaju polaznici planinarske škole, a 15 mjesta je na raspolaganju ostalim članovima društva.

Bijele stijene, 26.10.2014.

Dražen Lovreček098/356 386

autobusom

Cijena i prijave
Prijave se primaju kod blagajnice Dijane Šamec Jurmanović u cvjećarni "Dijana" najkasnije do petka 24. listopada ili do popunjenja slobodnih mjesta uz uplatu 70 kn. Školarci mogu uplatiti izlet na predavanju u četvrtak.

Nedjelja, 26. listopada

• 6h - polazak s parkirališta u Ulici bana Josipa Jelačića (kod Centrale)
  • oko 9h - dolazak autobusom na 13. kilometar ceste Tuk - Jasenak
  • teža varijanta:
    • Vihoraškim putem do Bijelih stijena, 5-6h
  • lakša varijanta:
    • nastavak autobusom prema Jasenku do Begove staze
    • uspon do pl. kuće Dragutin Hirc, 1h30
    • uspon na vrh Bijelih stijena (HPO), 30 min
    • mogućnost obilaska dijela Vihoraškog puta i znamenitosti u stijenama - dolca s kapelicom, Slonove brade, Prsti... 1h30
  • 16h - okupljanje grupe kod pl. kuće, kraći odmor i silazak do autobusa, 1h
  • oko 17h polazak za Jasku

Standardna planinarska.

Hrana i piće iz ruksaka. Mogućnost opskrbe pitkom vodom iz cisterne kod pl. kuće Dragutin Hirc. Planinarska kuća je zatvorena, no na raspolaganju je planinarsko sklonište Miroslav Hirc u neposrednoj blizini kuće.

Objavljeno: 20.10.2014. | Posljednja promjena: 13.06.2022.

Viševica, 5.5.2024.

Nedjelja, 5.5.2024. - završni izlet planinarske škole u Gorski kotar. Uspon na Viševicu i ručak u Vagabundinoj kolibi. Cijena izleta za članove društva je 15 eura. Prioritet imaju polaznici planinarske škole i pomagači u planinarskoj školi.