Najave izleta :: Južni Velebit, 7. - 8.9.2013.

Subota i nedjelja, 7. - 8.9.2013. - dvodnevni društveni izlet na vrhove južnog Velebita - Vlaški grad, Sveto brdo i Anića kuk. Cijena izleta za članove društva je 200kn.

Južni Velebit, 7. - 8.9.2013.

Organizator

Bernard Wagner, 099/248 71 19

Prijevoz

kombijem (9 mjesta) i osobnim automobilima u slučaju većeg interesa

Prijave

Prijave se primaju kod blagajnice Dijane Šamec Jurmanović u cvjećarni "Dijana" uz uplatu 200kn do utorka 3. rujna 2013. U cijenu je uključen prijevoz i noćenje (70kn).

Plan izleta

Subota, 7.9.

  • 6h - polazak s parkirališta u Ulici bana Josipa Jelačića (kod Centrale)
  • vožnja autocestom do Maslenice, preko Modrića autom na Libinje
  • stacioniranje u Kneževićima
  • uspon na Vlaški grad (1383m, HPO) - Sveto brdo (1751m, HPO) - povratak istim putem ili preko Dušica, 8-9h hoda
  • noćenje u Kneževićima

Nedjelja, 8.9.

  • uspon na Anića kuk ili vrh po dogovoru
  • mogućnost kupanja u Starigradu
  • oko 18h - polazak za Jasku

Oprema

Standardna planinarska. Vreća za spavanje nije potrebna.

Ostalo

Prehrana iz ruksaka, a u subotu navečer mogućnost večere u domu, cijena cca. 50kn. Dom je opskrbljen pićem.

Napomena

Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost te da će se pridržavati plana izleta i odluka i uputa vodiča. Organizator zadržava pravo izmjena i dopuna plana prema uvjetima na terenu.
U izletima koje organizira HPD Jastrebarsko mogu sudjelovati isključivo članovi planinarskih udruga. Članom planinarske udruge u Republici Hrvatskoj smatra se svaki planinar s važećom jedinstvenom članskom iskaznicom i plaćenom članarinom za tekuću godinu.

Objavljeno: 25.08.2013. | Posljednja promjena: 25.08.2013.
Prijavite nepotpune ili netočne informacije

Najave izleta

Umirovljenici: Veliki Sadikovac, 8.7.2025.

Umirovljenici: Veliki Sadikovac, 8.7.2025.

Utorak, 8.7.2025. - jednodnevni izlet umirovljenika na Srednji Velebit sa usponom na vrh Veliki Sadikovac i kupanjem u Karlobagu. Cijena izleta za članove društva je 20 eura.

Bayern i Baden-Württemberg, 14.-19.06.2025.

Bayern i Baden-Württemberg, 14.-19.06.2025.

Subota, 14.06.2025. - šestodnevni izlet u njemačke savezne države Bayern i Baden-Württemberg. Cijena izleta za članove društva je 80 eura.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Encijani: Kamačnik, 8.6.2025.

Encijani: Kamačnik, 8.6.2025.

Kupujemo grupnu kartu s popustom za vlak na relaciji Jastrebarsko - Vrbovsko. Plaćanje u vlaku (9 EUR po osobi). Molimo da dođete na kolodvor Jastrebarsko ili kupite kartu Zdenčina - Jastrebarsko.

Nedjelja, 8.6.2025. - pozivaju se roditelji i djeca na jednodnevni izlet Encijana vlakom u kanjon Kamačnika kod mjesta Vrbovsko u Gorskom kotaru. Izlet je primjeren za djecu od 6 ili više godina.

Tragom prvog izleta HPD-a, 17.5.2025.

Tragom prvog izleta HPD-a, 17.5.2025.

Subota, 17.5.2025. - Hrvatski planinarski savez i HPD Japetić, Samobor pozivaju sve hrvatske planinare na pohod Tragom prvog izleta HPD-a kao završni događaj obilježavanja 150. obljetnice planinarstva u Hrvatskoj. Trasa pohoda je Rude – Veliki dol – Oštrc – Plešivica, a početak u 9:00 sati u Rudama.