Najave izleta :: Plešivica, 17.06.2023.

Otvorenje Geodetske planinarske obilaznice (GPO) i pohod na vrh Plešivice KT2 GPO.

Plešivica, 17.06.2023.

Jadranko Šeper, 098 246 221

Vlastiti

Prijave na pohod otvorene su do 16.6.2023. na linku.

Subota, 17. lipnja

• 09:30 - okupljanje na parkingu na Poljanicama (Klet Poljanice)
  • 10h - organizirani polazak prema vrhu Plešivice, 45 minuta hoda
  • 11h - otvorenje Geodetske planinarske obilaznice
  • 13h - organizirani ručak za obilaznike GPO

Standardna planinarska.

Klet Poljanice opskrbljene su jelom i pićem. Za sve planinarke i planinare uz kupljeni Dnevnik Geodetske planinarske obilaznice osigurana je besplatna porcija graha (uz bon za konzumaciju koji će biti podijeljen kupcima Dnevnika).

Opis
Autor ove obilaznice Drago Špoljarić već nekoliko godina intenzivno radi na njenoj pripremi. Ideja koju je kroz svoj profesionalni rad na Geodetskom fakultetu razvijao dovela je do same realizacije. Geodetska planinarska obilaznica (GPO) spojit će ljubav prema planini i aktivnom boravku u brdskim i planinskim područjima uz stjecanje novih znanja. Obzirom da često i sami susrećemo trigonometre na brojnim planinskim vrhovima, a kroz obilazak 75 kontrolnih točaka koje ova obilaznica sadrži saznat ćemo koliko ih se svrstava u trigonometre I. reda, te dodatnom doći u priliku posjetiti neke zanimljive krajolike. 33 kontrolne točke GPO ujedno su i kontrolne točke Hrvatske planinarske obilaznice, za koje je kroz nekoliko vodiča opisan pristup.

Za preostale kontrolne točke GPO detaljni opisi sa fotografijama i GNSS tragovima nalaze se na mrežnoj stranici Geodetskog planinarskog portala https://geopp.planinarski-portal.org, a na adresi https://gpo-dnevnik.planinarski-portal.org možete voditi svoj e-dnevnik.

HPD Jastrebarsko i autor obilaznice Drago Špoljarić žele vam svima uspješan obilazak GPO!

Objavljeno: 05.06.2023. | Posljednja promjena: 20.06.2023.

Papuk, 27. - 28.4.2024.

Zbog manjeg interesa na izlet se putuje sa dva kombija.

Subota i nedjelja, 27. - 28.4.2024. - dvodnevni izlet na Papuk sa obilaskom vrhova Lapjak, Nevoljaš i Ivačka glava. Cijena izleta za članove društva je 56€.

Vježba orijentacije na Japetiću, 6.4.2024.

U subotu 6. travnja na Japetiću će se održati vježba orijentacije u sklopu planinarske škole. Pozivaju se polaznici prethodnih planinarskih škola koji nisu odradili vježbu orijentacije ili je žele ponoviti da se prijave najkasnije do četvrtka 4.4.