Planinarski dom "Žitnica" na Japetiću otvoren je vikendom i blagdanima (radno vrijeme). Ne radi na Uskrs, 1.11. i 25.12. Kontakt: Marija Ivanušević 099 241 69 30
Najava izleta

Durmitor, Crna Gora, 22. - 29.6.2024.

Organizirani izlet povodom 75 godina HPD Jastrebarsko. Pozivamo članove da se prijave za ovaj osmodnevni izlet u prekrasno gorje Durmitora u Crnoj Gori od 22. do 29. lipnja 2024. Izlet je namijenjen isključivo članovima HPD Jastrebarsko.

Vijesti // 13.06.2024.

Stigle nove društvene majice

Pozivamo članove koji su naručili majice da ih podignu u salonu namještaja Aurelis u Klinča Selima (gdje se nalazi?) radnim danom od 8:30 - 14:30; 16:00 - 18:00 do petka 21.06. ili nakon 30.06.

Uplate se vrše isključivo na račun društva! Upute za plaćanje u prilogu.

Planinarska škola // 26.05.2024. // Igor Plantaš

Završila opća planinarska škola, dodijeljeno 26 diploma

U petak, 24. svibnja 2024. dodjelom diploma u planinarskom domu Žitnica na Japetiću završena je 6. opća planinarska škola u organizaciji Hrvatskog planinarskog društva Jastrebarsko. Četrnaest planinarki i dvanaest planinara primilo je diplome kao dokaz uspješno usvojenog programa škole. Čestitamo!

Vijesti // 20.05.2024.

Održan sajam mogućnosti u Krašiću

U petak, 17.5.2024. održan je Sajam mogućnosti u Krašiću na igralištu OŠ "Kardinal Alojzije Stepinac" u organizaciji Policijske postaje Jastrebarsko, Grada Jastrebarskog, Općine Krašić i Općine Žumberak. Na sajmu mogućnosti djeci su se predstavljale udruge uključujući HPD Jastrebarsko. Učenici 4. razreda mogli su pogledati planinarsku opremu i dobiti odgovore na pitanja vezana uz planinarstvo, a održan je i nagradni kviz s pitanjima o planinama i planinarstvu koji je pripremila Maja Žalac. HPD Jastrebarsko predstavljali su Maja Žalac, Mia Šamec i Zvonimir Plantaš.

Vijesti // 20.05.2024.

Dodjela diploma polaznicima opće planinarske škole

Dodjela diploma održat će se u petak 24. svibnja 2024. u planinarskom domu Žitnica na Japetiću. Polazak je u 17:45 s parkirališta kod Centrale, odnosno u 18 sati s Frgolovca. Nakon podjele diploma planira se domjenak i druženje.

Radne akcije // 21.04.2024.

Radna akcija markacista u Slapnici

U srijedu 17.4.2024. u radnoj akciji markacista uređen je strmi dio Jaskanskog planinarskog puta od slapa Brisalo do ulaza u kanjon Dubokog potoka. Postavljene su nove stepenice i sanirane postojeće. Na kosinama su postavljena debla da se spriječi odron puta. Dio klinova za sajle koji su se rasklimali zamijenjeni su većima te su time sanirani rukohvati.
U akciji su sudjelovali markacisti: Dražen Lovreček, Sajima Golub i Suzana Juranić te
članovi društva Nikolina Ciboci i Mladen Lovreček.