Planinarski dom "Žitnica" na Japetiću otvoren je vikendom i blagdanima. Ne radi na Uskrs, 1.11. i 25.12. Kontakt: Ivica Ivanušević 098 905 30 18
Najava izleta

Jaskanski planinarski put, 30. - 31.5.2020.

Subota i nedjelja, 30. i 31.5.2020. - organiziramo dvodnevni izlet Jaskanskim planinarskim putem, a koji će radi mjera suzbijanja SARS-CoV-2 virusa ovaj put biti malo drugačiji od uobičajenog. Zbog organizacije prijevoza obavezna je prijava na izlet. Noćenje u planinarskom domu Žitnica ovog puta nije moguće pa je i plan puta prilagođen tome.

Encijani // 27.05.2020.

Kvizovi za male planinare

Dragi veliki i mali planinari, iako su nam se planovi posljednjih mjeseci malo pomrsili mislili smo na sve vas i na naše drage planine. Zato smo, prije no što opet krenemo na zajedničke izlete, za vas pripremili kratke kviz igre kako bi ponovili naučeno, ali i upoznali se s nekim novim pojmovima.

Računamo na vaše mame, tate, djedove i bake da vam otvore kvizove, odigrajte zajedno i usporedite znanje :)

Radne akcije // 17.05.2020.

Poziv na radnu akciju uređenja JPP-a od Okića do Poljanica, 24.5.2020.

U nedjelju 24. svibnja organizira se radna akcija uređenja Jaskanskog planinarskog puta na dionici od Okića do Poljanica. Akcija uključuje čišćenje i markiranje planinarske staze preko grebena Plešivice te brušenje i bojanje piramide na vrhu Plešivice.

Molimo zainteresirane da obavezno najave svoj dolazak na 098 246 221 (Jadranko) ili mailom na hpd.jastrebarsko@gmail.com radi grupiranja i podjele zaduženja, najkasnije do srijede 20.5.

Očekivano vrijeme početka akcije je 8 sati. Od alata ponijeti rukavice, stariju odjeću, škare ili pilicu.

Vijesti // 12.05.2020.

Planinarski dom Žitnica počinje s radom od 15.5.2020.

Od petka 15. svibnja 2020. planinarski dom Žitnica na Japetiću otvara vrata posjetiteljima nakon dvomjesečne stanke zbog pandemije korona virusa. Dom će raditi prema uobičajenom radnom vremenu od petka popodne do nedjelje navečer te blagdanima.

Molimo posjetitelje da se pridržavaju propisanih mjera i uputa prilikom posjete planinarskom domu.

Vijesti // 15.04.2020.

Obavijest posjetiteljima planinarskog doma Žitnica na Japetiću

Poštovani posjetitelji planinarskog doma Žitnica na Japetiću, ljubazno Vas molimo da u skladu sa planinarskom etikom svoje smeće ponesete kući. Nažalost, zbog pandemije korona virusa, dom je zatvoren pa nema redovnog odvoza smeća.

Hvala na razumijevanju!

Vijesti // 06.04.2020.

Ostanite doma i pročitajte Jaskansku planinarsku priču

Kako bi vam skratili vrijeme kod kuće za trajanja pandemije, Hrvatsko planinarsko društvo Jastrebarsko objavljuje digitalno izdanje Jaskanske planinarske priče autora Ive Karače.

Besplatno preuzmite knjigu Jaskanska planinarska priča, Ivo Karača (PDF, 44 MB)

Tiskano izdanje ove knjige objavljeno je 2014. godine povodom 100 godina organiziranog planinarstva u Jastrebarskom i može se kupiti kod blagajnice društva (Cvjetni atelier Dijana, V. Mačeka 5) po cijeni od 50 kuna.

Autor knjige 2014. godine primio je nagradu Hrvatskog planinarskog saveza u kategoriji "Najveći doprinos planinarskoj publicistici".