Fotografija :: Fotografski natječaj "Čarolija planine", 2017.

Hrvatsko planinarsko društvo "Jastrebarsko" objavljuje fotografski natječaj pod nazivom "Čarolija planine". Pozivamo sve zaljubljenike u prirodu i planinu koji su njenu ljepotu i skrivene tajne pokušali uhvatiti fotoaparatom, da svoje radove podijele sa nama.

Dok hodamo po planinskim stazama čarolija se otkriva kako pred našim očima tako i u nama samima. Pokažite nam kako planina djeluje na vas i zašto se uvijek vraćate po još.

Radovi se primaju do 7. srpnja 2017.

Fotografski natječaj "Čarolija planine", 2017.

Osnovna tema natječaja je "Čarolija planine" dok je dodatna tema natječaja "Japetić i Samoborsko gorje".

Uvjeti natječaja

• natjecatelji mogu prijaviti fotografije u obje teme ili samo u jednoj
  • moguće je poslati najviše 4 fotografije po temi
  • od svih pristiglih fotografija odabrati će se tri najbolje u osnovnoj temi, te će se nagraditi jedna najbolja fotografija iz dodatne teme
  • uz fotografije potrebno je poslati popunjenu prijavnicu (preuzmite prijavnicu)
  • rok prijave je do 7. srpnja 2017.
  • fotografije sa naslovom "Za foto natječaj" molimo poslati na e-mail: hpd.jastrebarsko@gmail.com
  • fotografije moraju biti pripremljene za razvijanje na veličinu 30 x 40 cm u jpeg ili tiff formatu minimalne dimenzije veće stranice 3000px
  • fotografije moraju biti snimljene digitalnim fotoaparatom, kompaktnim ili DSLR-om te naprednijim modelima mobilnih telefona
  • slanjem fotografija autor potvrđuje prijavu svog autentičnog fotografskog djela te daje suglasnost organizatoru foto natječaja za eventualno korištenje djela bez naknade, za objavu na web stranici planinarskog društva, facebook stranici društva, kao i na oglasnoj ploči i časopisu Hrvatski planinar.

Nagrade

Tema A:

1. Ruksak Quechua Forclaz 30 Air+
  2. Vreća za spavanje Quechua Forclaz XL, 700g
  3. Plinsko kuhalo Campingaz

Tema B - dodatna tema:

1. Noćenje i doručak za dvije osobe u pl. domu Žitnica na Japetiću

Za sve dodatne informacije možete se javiti e-mail adresu hpd.jastrebarsko@gmail.com ili na telefon 091/8935077, Nikolina Vučinić.

Naslovnica: "Klečice", autor Ferenc Halasz, PD "Strilež"

Objavljeno: 12.06.2017. | Posljednja promjena: 28.06.2017.

Fotografija

Završen foto natječaj "Čarolija planine"

Foto natječaj "Čarolija planine" u organizaciji Foto sekcije Hrvatskog planinarskog društva Jastrebarsko uspješno je zaključen dana 7. srpnja 2017. do kada je bio rok za slanje radova. Žiri nije imao lak zadatak jer su pristigle brojne kvalitetne fotografije. Fokus pri odbiru bio je na osjećaju koji fotografija prenosi i na vezi sa zadanom temom.

Pobjednici foto natječaja "Čarolija planine"

Stručni žiri u sastavu Darko Novosel (profesionalni fotograf), Franjo Braje (profesionalni fotograf) i Neven Falica (web programer i fotograf) odabrao je najbolje fotografije od 106 pristiglih na natječaj. Nagrađene su najbolje tri fotografije ukupno te po jedna iz svake teme.

Najbolje fotografije u ukupnom poretku

1. "Hiroviti Velebit", autor Bernard Wagner, HPD "Jastrebarsko" - nagrada Ruksak McKinley Discover 30
  2. "Klečice", autor Ferenc Halasz, PD "Strilež - nagrada vreća za spavanje Discovery
  3. "Church of the Holy Spirit", autor Domagoj Sever, Ivanec - nagrada ruksak McKinley Beaver 25