Vijesti :: Naručite planinarski kalendar za 2024.

Naručite atraktivan zidni planinarski kalendar za 2024. godinu s odabranim fotografijama hrvatskih planina. Cijena kalendara je 5 eura, a narudžbe se primaju do 18. prosinca. Po dolasku kalendara ćete primiti obavijest elektroničkom poštom, a kalendare ćete platiti i preuzeti kod blagajnice.

Naručite planinarski kalendar za 2024.

Atraktivan zidni kalendar HPS-a za 2024. godinu, pod naslovom »Hrvatske planine kako ih vide ptice«. Kalendar sadrži atraktivne zračne fotografije hrvatskih planina planinarskog fotografa Tomislava Markovića (snimke dronom). Na svakoj se stranici, uz kalendarij za pojedini mjesec nalazi velika fotografija i podaci o planiranim akcijama planinarskih udruga u tom mjesecu. Kalendar je posvećen 150. obljetnici organiziranog planinarstva u Hrvatskoj, a u kalendaru su upisani svi izleti iz ciklusa »150 izleta za 150 godina planinarstva u Hrvatskoj«.

Format kalendara je 48 × 33 cm, a tvrda poštanska omotnica štiti ga od oštećenja na putu do naručitelja.

Objavljeno: 12.12.2023. | Posljednja promjena: 05.03.2024.

Održana 75. izvještajna sjednica Skupštine

U subotu, 24. veljače 2024. u prostoru Glazbene škole Jastrebarsko održana je 75. izvještajna sjednica Hrvatskog planinarskog društva Jastrebarsko. Prepuna dvorana ugostila je preko 130 članova i gostiju. Sjednica je počela hrvatskom himnom koju je izveo tamburaški orkestar DVD-a Čabdin, pod ravnanjem voditelja Jasmina Ramića.

Domagoj Puškarić na Kilimanjaru

Naš jaskanac i član HPD Jastrebarsko, Domagoj Puškarić jučer se popeo na najviši vrh Afrike, 5895m visok Kilimanjaro. Čestitamo, i želimo Domagoju siguran povratak doma!

75. redovna godišnja sjednica Skupštine

Pozivamo članove i prijatelje na 75. redovnu godišnju sjednicu Skupštine društva koja će se održati u subotu

24. veljače 2024. s početkom u 18:45 sati

u Glazbenoj školi Jastrebarsko, Ulica Zrinskih i Frankopana bb.

Anketa za izlet na Durmitor

Ove godine planiran je niz aktivnosti kojima će se obilježiti 75 godina HPD Jastrebarsko. Jedna od njih je organizacija sedmodnevnog izleta na Durmitor u Crnoj Gori. Cilj izleta je okupiti što više članova pa molimo zainteresirane da ispunite kratku anketu.

Promjene u sastavu Upravnog odbora

Odlukom Upravnog odbora od 11.1.2024. donose se sljedeće izmjene u sastavu Upravnog odbora:

• dosadašnja dugogodišnja blagajnica Dijana Šamec Jurmanović razrješuje se blagajničke funkcije, a preuzima je Mihaela Šamec
  • na upražnjeno mjesto u Upravnog odboru imenovan je Viktor Šimanović