Planinarski dom "Žitnica" na Japetiću otvoren je vikendom i blagdanima (radno vrijeme). Ne radi na Uskrs, 1.11. i 25.12. Kontakt: Marija Ivanušević 099 241 69 30
Najava izleta

Slovenija, Viševnik i Lipanski vrh, 16.6.2024.

Nedjelja, 16.6.2024. - jednodnevni izlet autobusom u Slovenske Julijske Alpe. Viševnik (2050 m) i Lipanski vrh (1974 m) nalaze se u istočnom dijelu Julijskih Alpi, a pripadaju grupi vrhova pod jedinstvenim nazivom Pokljuški Gamsi. S vrha se pružaju vidici na Triglav i okolne vrhove Julijskih Alpi, Karavanki i Kamniško Savinjskih Alpi. Cijena za članove društva je 33 eura.

Najava izleta

Encijani: Baraćeve špilje, 26.5.2024.

Nedjelja, 26.5.2024. - jednodnevni izlet minibusom djece i roditelja. Obilazak Baraćevih špilja i Speleona - centra podzemne baštine. Cijena za članove društva: djeca 25 EUR, odrasli 40 EUR.

Najava izleta

Durmitor, Crna Gora, 22. - 29.6.2024.

Ostala su slobodna još dva mjesta, pozivamo vas da iskoristite mogućnost prijave na ovaj interesantan izlet!

Organizirani izlet povodom 75 godina HPD Jastrebarsko. Pozivamo članove da se prijave za ovaj osmodnevni izlet u prekrasno gorje Durmitora u Crnoj Gori od 22. do 29. lipnja 2024. Izlet je namijenjen isključivo članovima HPD Jastrebarsko.

Radne akcije // 21.04.2024.

Radna akcija markacista u Slapnici

U srijedu 17.4.2024. u radnoj akciji markacista uređen je strmi dio Jaskanskog planinarskog puta od slapa Brisalo do ulaza u kanjon Dubokog potoka. Postavljene su nove stepenice i sanirane postojeće. Na kosinama su postavljena debla da se spriječi odron puta. Dio klinova za sajle koji su se rasklimali zamijenjeni su većima te su time sanirani rukohvati.
U akciji su sudjelovali markacisti: Dražen Lovreček, Sajima Golub i Suzana Juranić te
članovi društva Nikolina Ciboci i Mladen Lovreček.

Vijesti // 31.03.2024.

Prva pomoć - predavanje

U četvrtak 4. travnja 2024. s početkom u 19 sati u velikoj dvorani Centra za kulturu Jastrebarsko održat će se predavanje prve pomoći u sklopu opće planinarske škole. Predavanje će održati ravnateljica Hrvatskog zavoda za hitnu medicinu Prim. mr. Maja Grba – Bujević, dr. med., spec. anesteziologije, reanimatologije i intenzivne medicine, spec. hitne medicine.

Predavanje je besplatno i otvoreno za sve zainteresirane.

Vijesti // 28.03.2024.

Odobreno financiranje projekta Revitalizacija planinarsko - posjetiteljske infrastrukture Parka prirode "Žumberak-Samoborsko gorje"

28.3.2024. na svečanosti dodjela ugovora i odluka o financiranju javne turističke infrastrukture temeljem javnog poziva "Regionalna diversifikacija i specijalizacija hrvatskog turizma kroz ulaganja u razvoj turističkih proizvoda visoke dodane vrijednosti" Ministrica turizma i sporta Nikolina Brnjac dodijelila je Javnoj ustanovi Park prirode Žumberak - Samoborsko gorje odluku o 100 postotnom financiranju projekta "Revitalizacija planinarsko – posjetiteljske infrastrukture Parka prirode Žumberak – Samoborsko gorje" ukupnog iznosa prihvatljivih troškova od 5.602.782,17 eura.

Vijesti // 21.03.2024.

Narudžba društvenih majica

Online obrazac za narudžbu društvenih majica aktivan je do nedjelje 7. travnja 2024. U obrascu za narudžbe možete odabrati vrstu materijala, model, veličinu i boju željene majice.

Uz majice u ponudi su i inox lončići sa karabinerom. Lončići sadrže logotip društva, a sa druge strane personalizirani tekst - vaše ime.