Najave izleta :: Premužićevom stazom od Zavižana do Alana, 16.6.2019.

Nedjelja, 16.6.2019. - izlet autobusom u NP Sjeverni Velebit i planinarenje po Premužićevoj stazi od Zavižana do Alana. Cijena izleta za članove društva je 130 kn.

Premužićevom stazom od Zavižana do Alana, 16.6.2019.

Manuela Budišćak, 091 941 86 67

autobusom, 50 mjesta

Prijave se primaju kod blagajnice Dijane Šamec Jurmanović u cvjećarni "Dijana" najkasnije do četvrtka 13. lipnja 2019. ili do popunjenja slobodnih mjesta uz uplatu 130 kn. U cijenu je uključen prijevoz i ulaznica u NP.

Nedjelja, 16. lipnja

• 6h - polazak s parkirališta u Ulici b. Josipa Jelačića (kod Centrale)
  • 10h - dolazak na parkiralište ispred doma na Zavižanu, kretanje prema Alanu (uspon na vrh Gromovača, KT HPO 11.6., 1676 m)
  • 13h - dolazak do Rossijeve kolibe (odmor za ručak iz ruksaka)
  • 13:40h - polazak prema pl. kući Alan (oko 2,5 sata hoda, usput posjet kuku Crikvena)
  • 17h - dolazak do pl. kuće Alan (slobodno vrijeme za odmor i druženje)
  • 18h - polazak prema Jastrebarskom
  • oko 21h - dolazak u Jastrebarsko

Ugodno putovanje u smjeru Otočca te dalje prema Krasnom i Zavižanu. Po dolasku na Zavižan slijedi šetnja vrlo popularnom dionicom Premužićeve staze, i to od Zavižana (prolazimo pored botaničkog vrta) do planinarske kuće Alan (1340 m), ukupno 5-6 sati hoda. Imat ćemo priliku uživati u prekrasnom pogledu na more i otoke Kvarnerskog zaljeva te na vrhove sjevernog i srednjeg Velebita. Posjetiti ćemo vrh Gromovaču (1676 m) najviši vrh Rožanskih kukova. Nakon cca 2 i pol sata hodanja dolazimo do Rossijeve kolibe, planinarskog skloništa s krasnim vidikom na otok Rab, a nazvano po strastvenom planinaru i istraživaču velebitske flore Ljudevitu Rossiju. Iza Rossijeve kolibe započinje najupečatljiviji dio staze koji se probija kroz samo središte veličanstvenih Rožanskih kukova. Uživanje u ovom originalnom stjenovitom prostranstvu koje se sastoji od 50-ak kamenitih vrhova preko 1600 metara, raspoređenih bez ikakvog reda i smjera! Nakon odmora i osvježenja, po želji, posjet vrhu Crikvena (1636m) nastavak planinarenja prema Alanu. Po dolasku u planinarski dom (cca 2,5 sata hoda od Rossijeve kolibe do Alana) slobodno vrijeme za odmor i druženje.

Standardna planinarska. Čvrste cipele ili jače tenisice. Rezervna majica i čarape. Ponijeti čeonu lampu, topliju odjeću i nešto za pojesti i popiti.

Prehrana iz ruksaka. Planinarska kuća Alan opskrbljena je jelom i pićem. U slučaju najave lošeg vremena izlet se odgađa. Pratiti objave na web stranici!

Objavljeno: 14.05.2019. | Posljednja promjena: 20.05.2019.

Viševica, 5.5.2024.

Nedjelja, 5.5.2024. - završni izlet planinarske škole u Gorski kotar. Uspon na Viševicu i ručak u Vagabundinoj kolibi. Cijena izleta za članove društva je 15 eura. Prioritet imaju polaznici planinarske škole i pomagači u planinarskoj školi.