Najave izleta :: Cesargradska gora, 13.1.2019.

Nedjelja, 13.1.2019., izlet autobusom na vrh Japica (KT HPO 3.5., 509 m). Cijena izleta je 80 kn.

Cesargradska gora, 13.1.2019.

Jadranko Šeper, 098 246 221

autobusom

Prijave se primaju kod blagajnice Dijane Šamec Jurmanović u cvjećarni "Dijana" uz uplatu kotizacije do petka 11. siječnja 2019. ili do popunjenja slobodnih mjesta. Kotizacija pokriva cijenu transporta autobusom i ulaznicu za muzej „Staro selo“ u Kumrovcu.

Nedjelja, 13. siječnja

• 8:00 polazak sa Centrale
  • 9:30 dolazak u Klanjec
  • 15:00 obilazak muzeja "Staro selo", Kumrovec
  • 18:00 povratak autobusom za Jastrebarsko

Standardna planinarska. Poželjni hodački štapovi, čeona lampa. Planinarska kuća Cesargrad nalazi se na trasi kojom pohodimo vrh i ovdje ćemo napravoiti pauzu. Dom je otvoren po dogovoru, a nudi tople napitke i piće. Hrana iz ruksaka.

Muzej "Staro selo", Kumrovec najveći je tradicijski uređeni prostor u Hrvatskoj koji posjetiteljima dočarava autentičan izgled zagorskog sela s početka 20. stoljeća. S oko četrdesetak obnovljenih objekata tradicijskog graditeljstva saznajemo kako su živjeli naši stari. Uređeni postavi govore o običajima i svakodnevnici seljaka i njegove obitelji s jedne strane, a s druge prikazuju i razne tradicijske obrte kojima su stanovnici zagorskih sela osiguravali egzistenciju svojim obiteljima. Tu su tradicijske okućnice i vrtovi, štaglji i koci – sve ono što je činilo bogati mozaik života na selu. Rodna kuća Josipa Broza Tita koja obnovljena stoji u središtu sela sadrži etnografski i povijesni postav. U Staroj školi nalazi se rekonstrukcija nekadašnje učionice i učiteljev stan.

Objavljeno: 02.01.2019. | Posljednja promjena: 02.01.2019.

Viševica, 5.5.2024.

Nedjelja, 5.5.2024. - završni izlet planinarske škole u Gorski kotar. Uspon na Viševicu i ručak u Vagabundinoj kolibi. Cijena izleta za članove društva je 15 eura. Prioritet imaju polaznici planinarske škole i pomagači u planinarskoj školi.