Najave izleta :: Petrova gora, 6.11.2011.

Nedjelja, 6.11.2011. - jednodnevni izlet osobnim automobilima na Petrovu goru.

Božidar Malešić, 091/6282 687; 098/9153 638

osobnim automobilima

Prijave se primaju kod blagajnice Dijane Šamec Jurmanović u cvjećarni "Dijana" ili kod organizatora

Nedjelja, 6. studenog

• vrijeme i mjesto polaska: u 7h s parkirališta u Ulici b. Jelačića (kod Centrale)
  • trajanje: oko 4 sata hoda
  • težina rute: lagana markirana staza
  • visinska razlika: 262 m
  • planirana ruta:

lovački dom Muljava - poučna staza (Rimski put) – V. Petrovac (512m) - M. Petrovac – kraljev grob - lovački dom Muljava
  • opis rute: od lovačkog doma Muljava krećemo Rimskom putem kroz šumu bukve, hrasta kitnjaka i kestena prema V. Petrovcu. Od spomenika, 20min po cesti do kraljevog groba. Zatim se penjemo na Mali Petrovac gdje se nalaze ruševine samostana od kojeg ima 150 m do drvenog stupa na kojem se nalazi metalni žig HPO i povratak do lovačkog doma Muljava

Standardna planinarska. Gojzerice ili čvrste cipele, zaštita od kiše.

Prehrana

iz ruksaka ili u domu koji je opskrbljen jelom i pićem. Porcija graha je 25 kn.

Objavljeno: 14.10.2011. | Posljednja promjena: 08.01.2012.

Viševica, 5.5.2024.

Nedjelja, 5.5.2024. - završni izlet planinarske škole u Gorski kotar. Uspon na Viševicu i ručak u Vagabundinoj kolibi. Cijena izleta za članove društva je 15 eura. Prioritet imaju polaznici planinarske škole i pomagači u planinarskoj školi.