Izložba "Jaskanske planinarske obljetnice" od 24. svibnja

130 godina naše razgledne piramide na Japetiću, 105 godina organiziranog planinarenja u Jastrebarskom, 70 godina od osnivanja Planinarskog društva Jastrebarsko, pa 40 godina od otvorenja Jaskanskog planinarskog puta... sve su ovo obljetnice kojima ulazimo u središnja događanja naše slavljeničke godine. Upravo iz tog razloga potrudili smo se sakupiti tristotinjak fotografija iz različitih doba razvoja našeg planinarskog društva i predstaviti ih javnosti na izložbi planinarskih fotografija.

Izložba "Jaskanske planinarske obljetnice" od 24. svibnja

Od 24. svibnja kada u 19 sati otvorimo izložbu pa do 2. lipnja možete pogledati što su naši članovi zabilježili kroz povijest. Od autora fotografija izdvajamo našeg počasnog predsjednika Mirka Kosa; Franju Novosela, bivšeg predsjednika i tajnika društva, utemeljitelja Jaskanskog planinarskog puta te Bernarda Wagnera kojem možemo zahvaliti na bogatoj foto arhivi; Gorana Ringla koji nam je ustupio fotografije koje je brižno sakupljao i čuva ih. Ovdje će se naći i fotografije novijeg doba. Ne propustite izložbu i saznajte kako se razvijalo planinarstvo u Jastrebarskom i okolici.

Objavljeno: 07.05.2019. 21:50 | Posljednja promjena:

Italija, 20. - 23.6.2019.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Četverodnevni izlet u Italiju. Monte Piana, Tre cime di Lavaredo, Monte Paterno, Dürrenstein, Punta Roca.

Velebit - Visočica, 2.6.2019.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Nedjelja, 2.6.2019. - izlet kombijem na Visočicu. Visočica je istaknut vrh osovljen nad strmom ličkom padinom Velebita visine 1615 m. Zahvaljujući svojem položaju, to je jedan od najljepših vidikovaca na Velebitu. Cijena izleta za članove društva iznosi 130kn. Ograničeno na 18 sudionika.

Jaskanski planinarski put, 8. - 9.6.2019.

Subota i nedjelja, 8. i 9.6.2019. - obilazak Jaskanskog planinarskog puta, povodom 40. obljetnice, biti će iznimno nešto drugačiji. U Novom Selu Okićkom uz gromoglasni pucanj ispratit će nas Kuburaška udruga „Okić“, a na Japetiću očekuje nas nastup pjevačkog zbora Ivan pl. Zajc iz Zagreba. Stari grad Okić ovog puta nećemo obilaziti, ali će se obilazak JPP-a priznati i bez ove kontrolne točke.