Preminuo Tomislav Pavlin

U Zagrebu je 18. ožujka preminuo dugogodišnji pročelnik Komisije za planinarske putove HPS-a i predsjednik HPD-a Stanko Kempny Tomislav Pavlin. Posljednji ispraćaj Tomislava Pavlina bit će na Krematoriju u Zagrebu, u petak 22. ožujka 2019. u 13:35 sati.

Preminuo Tomislav Pavlin

Tomislav Pavlin rođen je 24. studenoga 1942. u Zagrebu. Radio je kao željeznički službenik. Učlanio se u HPD Zagreb-Matica 1961. godine i od tada do smrti bio je neprekidno član planinarske udruge. Nakon djelovanja u HPD Zagreb-Matica, istaknuo se planinarskim radom u HPD-u Željezničar u kojem je član uprave, suosnivač skijaške sekcije i sekcije Goranin te njezin pročelnik. Sa suradnicima je osnovao i bio prvi predsjednik HPD-a Stanko Kempny iz Zagreba. Istaknuo se kao vodič društvenih izleta i voditelj više planinarskih škola.

Kao sudionik Domovinskog rata vodio je skupinu dragovoljaca Hrvatske vojske na Velebitu. Nakon rata posebno se angažirao u uređenju putova na Dinari, o čemu je pisao u „Hrvatskom planinaru“. U HPS-u je bio pročelnik Komisije za putove HPS, markacist-instruktor, uređivač planinarskih putova i obilaznica te suradnik časopisa „Hrvatski planinar“. Osmislio je i vodio nekoliko planinarskih obilaznica, među kojima su Zagrebački romarski put i Velebitska obilaznica. U vrijeme kada je vodio Komisiju za planinarske putove osnovana je Hrvatska planinarska obilaznica i obnovljen Velebitski planinarski put. Za nesebičan rad i svestrani doprinos hrvatskom planinarstvu primio je niz priznanja, među kojima i zlatni znak HPS-a 1995. godine.

Objavljeno: 20.03.2019. 08:28 | Posljednja promjena:

Triglav, 31.8. - 1.9.2019.

Subota i nedjelja, 31.8. i 1.9.2019. - dvodnevni izlet na najviši vrh Slovenije - Triglav (2864 m). Prijevoz kombijem. Cijena izleta 300 kn.