Putopisno predavanje "Tri žene na tri balkanska vrha"

Prošlog je petka, 8. ožujka, stotinjak zainteresiranih planinarki i planinara, ljubitelja putovanja i prirode simbolično obilježilo Međunarodni dan žena. Putopisno predavanje o obilasku balkanskih vrhova u Makedoniji, Grčkoj i Bugarskoj slikom je i riječju u dahu iznijela Tanja Herr, članica svojevrsne ekspedicije. Kako je i sama naglasila, ideja o ovom putovanju koje je trajalo 14 dana, a uz prijeđenih 4000 km i tri najviša balkanska vrha začeta je još 2016. godine prilikom izleta u Makedoniju, a koju su prošle godine realizirali Tanja Herr, Blaženka Kelečić, Nada Rak, Ivica Kelečić i Dražen Pulig.

Putopisno predavanje "Tri žene na tri balkanska vrha"

Golem Korab (2764m) u Makedoniji, Mitikas (2918m) na grčkom Olimpu i Musala u Bugarskoj, koja je sa svojih 2925m nadmorske visine i najviši vrh Balkana uz Ruen, najviši pogranični prijelaz u Bugarskoj, Vodno u Makedoniji, te Skolio u Grčkoj planinarski je dio njihove ekpedicije.

U turističkom je dijelu bilo dovoljno vremena da predahnu na plažama Egejskog mora i posjete Meteore, čuvene samostane na stijenama u Grčkoj. Godišnji odmor proveden u kombinaciji planina i mora jedinstveno je iskustvo koje su rado podijelili sa nama, a ugodna atmosfera i zanimljiva prezentacija okrunjena je zajedničkim druženjem aktera ove priče i pozornih slušatelja prezentacije koje se nastavilo uz prigodni domjenak.

Putopisno predavanje "Tri žene na tri balkanska vrha" (08.03.2019.)

Objavljeno: 13.03.2019. 08:46 | Posljednja promjena: 13.03.2019. 08:48

Italija, 20. - 23.6.2019.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Četverodnevni izlet u Italiju. Monte Piana, Tre cime di Lavaredo, Monte Paterno, Dürrenstein, Punta Roca.

Velebit - Visočica, 2.6.2019.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Nedjelja, 2.6.2019. - izlet kombijem na Visočicu. Visočica je istaknut vrh osovljen nad strmom ličkom padinom Velebita visine 1615 m. Zahvaljujući svojem položaju, to je jedan od najljepših vidikovaca na Velebitu. Cijena izleta za članove društva iznosi 130kn. Ograničeno na 18 sudionika.

Jaskanski planinarski put, 8. - 9.6.2019.

Subota i nedjelja, 8. i 9.6.2019. - obilazak Jaskanskog planinarskog puta, povodom 40. obljetnice, biti će iznimno nešto drugačiji. U Novom Selu Okićkom uz gromoglasni pucanj ispratit će nas Kuburaška udruga „Okić“, a na Japetiću očekuje nas nastup pjevačkog zbora Ivan pl. Zajc iz Zagreba. Stari grad Okić ovog puta nećemo obilaziti, ali će se obilazak JPP-a priznati i bez ove kontrolne točke.