Održana redovna godišnja Skupština

U petak, 15. veljače 2019. u Glazbenoj školi Jastrebarsko održana je redovna Godišnja skupština HPD Jastrebarsko na kojoj se okupilo 90 članova društva i gostiju.

Povodom proslave 70 godina društva, 130 godina sljemenske piramide i 40 godina Jaskanskog planinarskog puta upriličen je svečani dio u kojem je počasni predsjednik Mirko Kos ispričao crtice iz povijesti društva. Od početaka planinarstva u Jaski, osnutka društva 1949., gradnje planinarskog doma do seljenja piramide sa Sljemena na Japetić.

Predsjednik društva Jadranko Šeper podnio je Skupštini izvještaj o radu društva u 2018. godini, blagajnica Dijana Šamec Jurmanović pregled financijskog poslovanja, a predsjednik Nadzornog odbora Ivo Karača izvještaj Nadzornog odbora. Svi izvještaji su jednoglasno prihvaćeni. Usvojeni su plan rada i financijski plan za 2020. godinu.

Održana redovna godišnja Skupština

Zahvalnicu za doprinos u radu društva primili su: Dalibor Smetko, Nikola Žunac, Sergej Vukobratović, Chromos boje i lakovi d.d, Obrt za ugostiteljstvo Curan, Polidor d.o.o., Rocom d.o.o., TOMICA BENZ d.o.o., Radio Jaska, Geotehnički studio d.o.o. i Geo-Land d.o.o.

Brončani znak Hrvatskog planinarskog saveza za postignute uspjehe, rezultate i zasluge za razvitak planinarstva dobili su Franjo Novosel i Igor Plantaš. Priznanja je uručio predsjednik Izvršnog odbora HPS-a Vladimir Novak.

Skupštini su se obratili: Zvonimir Novosel, gradonačelnik Jastrebarskog; Vladimir Novak, predsjednik IO HPS-a; Igor Miličević, predstavnik Parka prirode Žumberak Samoborsko gorje i Robert Cvetković, predsjednik HPD Japetić iz Samobora.

Na kraju je prikazan video i fotografije s izleta i radnih akcija te je upriličen domjenak.

Godišnja Skupština (15.02.2019.)

Objavljeno: 19.02.2019. 09:56 | Posljednja promjena: 19.02.2019. 17:46

Italija, 20. - 23.6.2019.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Četverodnevni izlet u Italiju. Monte Piana, Tre cime di Lavaredo, Monte Paterno, Dürrenstein, Punta Roca.

Velebit - Visočica, 2.6.2019.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Nedjelja, 2.6.2019. - izlet kombijem na Visočicu. Visočica je istaknut vrh osovljen nad strmom ličkom padinom Velebita visine 1615 m. Zahvaljujući svojem položaju, to je jedan od najljepših vidikovaca na Velebitu. Cijena izleta za članove društva iznosi 130kn. Ograničeno na 18 sudionika.

Jaskanski planinarski put, 8. - 9.6.2019.

Subota i nedjelja, 8. i 9.6.2019. - obilazak Jaskanskog planinarskog puta, povodom 40. obljetnice, biti će iznimno nešto drugačiji. U Novom Selu Okićkom uz gromoglasni pucanj ispratit će nas Kuburaška udruga „Okić“, a na Japetiću očekuje nas nastup pjevačkog zbora Ivan pl. Zajc iz Zagreba. Stari grad Okić ovog puta nećemo obilaziti, ali će se obilazak JPP-a priznati i bez ove kontrolne točke.