Pohvala autora Jaskanske planinarske priče

Ivo Karača nedavno je dobio pohvalu dr. Željka Poljaka, najpoznatijeg hrvatskog planinarskog pisca.

Poštovani gospodine Karača, slučajno sam nakon nekoliko godina, ponovno prelistavajući knjigu "Jaskanska planinarska priča" koju mi je donio njezin grafički urednik Alan Čaplar, opazio na koricama Vašu posvetu i tako shvatio da ste mi je Vi poklonili. Pa Vam se eto sa zakašnjnjem zahvaljujem, uz primjedbu da je to najčitkija spomen-knjiga jednoga planinarskog društva koju sam dosad imao u rukama i da može poslužiti kao uzorak kako se pišu spomen-knjige, a da ne budu dosadne. Imam samo jedan prigovor: na svih tih 166 stranica čitatelj ne može doznati tko je to Ivo Karača. I po tome je, nažalost, knjiga jedinstvena, ali  i – priznajem - dodatan razlog za čestitku.

Pohvala autora Jaskanske planinarske priče
Objavljeno: 26.05.2018. 19:32 | Posljednja promjena: 29.05.2018. 11:03

Italija, 20. - 23.6.2019.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Četverodnevni izlet u Italiju. Monte Piana, Tre cime di Lavaredo, Monte Paterno, Dürrenstein, Punta Roca.

Velebit - Visočica, 2.6.2019.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Nedjelja, 2.6.2019. - izlet kombijem na Visočicu. Visočica je istaknut vrh osovljen nad strmom ličkom padinom Velebita visine 1615 m. Zahvaljujući svojem položaju, to je jedan od najljepših vidikovaca na Velebitu. Cijena izleta za članove društva iznosi 130kn. Ograničeno na 18 sudionika.

Jaskanski planinarski put, 8. - 9.6.2019.

Subota i nedjelja, 8. i 9.6.2019. - obilazak Jaskanskog planinarskog puta, povodom 40. obljetnice, biti će iznimno nešto drugačiji. U Novom Selu Okićkom uz gromoglasni pucanj ispratit će nas Kuburaška udruga „Okić“, a na Japetiću očekuje nas nastup pjevačkog zbora Ivan pl. Zajc iz Zagreba. Stari grad Okić ovog puta nećemo obilaziti, ali će se obilazak JPP-a priznati i bez ove kontrolne točke.