Pohvala autora Jaskanske planinarske priče

Ivo Karača nedavno je dobio pohvalu dr. Željka Poljaka, najpoznatijeg hrvatskog planinarskog pisca.

Poštovani gospodine Karača, slučajno sam nakon nekoliko godina, ponovno prelistavajući knjigu "Jaskanska planinarska priča" koju mi je donio njezin grafički urednik Alan Čaplar, opazio na koricama Vašu posvetu i tako shvatio da ste mi je Vi poklonili. Pa Vam se eto sa zakašnjnjem zahvaljujem, uz primjedbu da je to najčitkija spomen-knjiga jednoga planinarskog društva koju sam dosad imao u rukama i da može poslužiti kao uzorak kako se pišu spomen-knjige, a da ne budu dosadne. Imam samo jedan prigovor: na svih tih 166 stranica čitatelj ne može doznati tko je to Ivo Karača. I po tome je, nažalost, knjiga jedinstvena, ali  i – priznajem - dodatan razlog za čestitku.

Pohvala autora Jaskanske planinarske priče
Objavljeno: 26.05.2018. 19:32 | Posljednja promjena: 29.05.2018. 11:03

Ćićarija, 2.9.2018.

Nedjelja, 2.9.2018. - izlet autobusom na Ćićariju. Plan je popeti se na dva vrha, Orljak (1106m, HPO) i Žbevnica (1014m, HPO). Cijena izleta za članove društva iznosi 130 kn.