Postavljeni novi smjerovi na penjačkoj stijeni

U subotu, 13. siječnja 2018. članovi penjačke sekcije HPD Jastrebarsko organizirali su radnu akciju u maloj dvorani OŠ Ljubo Babić gdje se nalazi penjačka stijena Tomislav Galović. Četiri postojeća smjera su demontirana, očišćena i postavljena po novom rasporedu. Uz to, dodana su još dva nova, što ukupno čini 6 penjačkih smjerova nazvanih Yellow submarine, Purple rain, Snjeguljica, Leonardo di Caprio, Crveni Ferrari i Black magic. U pomoć oko postavljanja uskočio je i Ivan Pevec iz penjačkog društva Fothia.

Postavljeni novi smjerovi na penjačkoj stijeni

Uređenje stijene i postavljanje novih smjerova (13.01.2018.)

Objavljeno: 15.01.2018. 09:50 | Posljednja promjena: 15.01.2018. 10:28

Kalnik, 8.3.2020.

Nedjelja, 8.3.2020. – jednodnevni izlet autobusom na Kalnik. Kalnik se izdiže na granici Zagorja, Prigorja i Podravine kao impozantan zid u pravcu jugozapad-sjeveroistok dugačak 16 kilometara. Zbog zanimljivih geomorfoloških oblika i raznolikosti biljnog i životinjskog svijeta veliki dio Kalničkog gorja proglašen je zaštićenim krajolikom. Cijena izleta za članove društva iznosi 80 kn.