Obnovljena hidroforska stanica sredstvima HPS-a

U planinarskom domu Žitnica na Japetiću obnovljena je hidroforska stanica. Zamijenjena je crpka, posuda, ventili te cijevi za usis iz cisterne. Materijal je financiran sredstvima dobivenim putem Natječaja za izgradnju, obnovu i održavanje planinarskih objekata kojeg svake godine objavljuje Hrvatski planinarski savez.

Obnovljena hidroforska stanica sredstvima HPS-a

Nova hidroforska stanica

Objavljeno: 19.07.2017. 09:53 | Posljednja promjena: 19.07.2017. 09:56

Kalnik, 8.3.2020.

Nedjelja, 8.3.2020. – jednodnevni izlet autobusom na Kalnik. Kalnik se izdiže na granici Zagorja, Prigorja i Podravine kao impozantan zid u pravcu jugozapad-sjeveroistok dugačak 16 kilometara. Zbog zanimljivih geomorfoloških oblika i raznolikosti biljnog i životinjskog svijeta veliki dio Kalničkog gorja proglašen je zaštićenim krajolikom. Cijena izleta za članove društva iznosi 80 kn.