Preko 80 sudionika na izletu djece i roditelja na Japetić

U nedjelju, 4.6.2017. u sklopu Male planinarske škole HPD Jastrebarsko organiziralo je izlet na Japetić za djecu i njihove roditelje. Stazom od Šumskog dvora do piramide na Japetiću vodiči planinarskog društva poveli su 43 djece i isto toliko roditelja u pratnji.

Preko 80 sudionika na izletu djece i roditelja na Japetić

Izlet je organiziran s ciljem popularizacije planinarstva među djecom i mladima. Želimo skrenuti pažnju na važnost bavljenja fizičkim aktivnostima, boravku na otvorenom i očuvanju prirode. Ovo je bio izlet u sklopu Male planinarske škole koju vodi Željka Ivošević u Osnovnoj školi Klinča Sela, ali priključili su se i ostali.

Djeca i roditelji krenuli su u 9 sati od Šumskog dvora prema Japetiću, laganim hodom stigli do planinarskog doma Žitnica gdje je bio podignut pokazni kamp u kojem su čekale slatkiši, grickalice i sokovi. Nakon kraćeg odmora grupa kreće prema najvišem vrhu Samoborskog gorja, Japetiću. Na vrhu se nalazi razgledna piramida koja je najstariji planinarski objekt u Hrvatskoj i iskoristili smo je kako bi razgledali Jasku i okolicu s visine. Svim sudionicima podijeljena su priznanja za uspješan uspon na Japetić. Na povratku u dom djeca i roditelji stali su na suprotne strane kako bi pokazali tko je bolji (jači) u potezanju užeta. Naravno, roditelji nisu imali nikakve šanse! Nakon ručka i odmora kod pl. doma Žitnica svi su se sigurno sputili u podnožje i vratili svojim kućama.

Djeca i roditelji na Japetiću (04.06.2017.)

Objavljeno: 04.06.2017. 22:58 | Posljednja promjena: 09.02.2018. 00:24

Dan društva, Japetić, 16.11.2019.

Subota, 16.11.2018. na Japetiću obilježit će se Dan Hrvatskog planinarskog društva "Jastrebarsko". Ove godine proslavit će se 70. obljetnica osnutka HPD Jastrebarsko. Pozivamo sve članove i prijatelje da nam se pridruže u planinarenju i druženju u planinarskom domu Žitnica.