Kako postati član?

Ako se želite priključiti veseloj ekipi u druženju i zdravom životu u planinama diljem Hrvatske, pa i šire, najbolji korak da to učinite je da postanete član našeg planinarskog društva.

Ukoliko se odlučite učlaniti u naše planinarsko društvo otiđite do cvjetnog ateliera "Dijana" (V.Mačeka 5, Jastrebarsko) i kod blagajnice Dijane Šamec Jurmanović ispunite pristupnicu, te uplatite upisninu u iznosu od 25 kn i godišnju članarinu:
  • 40 kn - mladež (zelena markica)
  • 80 kn - seniori (plava markica)
  • 40 kn - umirovljenici (crvena markica)
Upisom postajete član i dobivate člansku iskaznicu Hrvatskog planinarskog saveza te markicu za tekuću godinu.

Neke od povlastica koje ćete steći članstvom:

• 50% popusta na cijenu noćenja u planinarskim domovima u Hrvatskoj, Sloveniji i dijelu Bosne i Hercegovine
  • popust na cijenu ulaznice u Nacionalne parkove u planinskim područjima (Risnjak, S. Velebit, Paklenica)
  • osiguranje preko generalne police HPS-a (za slučaj smrti 10.000 kn, a invaliditeta 20.000 kn)
  • sudjelovanje na društvenim izletima HPD-a "Jastrebarsko"
  • cijena noćenja u planinarskom domu Žitnica na Japetiću samo 30 kn
  • popust u trgovinama planinarskom opremom (Iglu sport, Vrhunac i Regatta)

Planinarska iskaznica

Objavljeno: 28.02.2006. 01:55 | Posljednja promjena: 12.12.2018. 14:27

Italija, 20. - 23.6.2019.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Četverodnevni izlet u Italiju. Monte Piana, Tre cime di Lavaredo, Monte Paterno, Dürrenstein, Punta Roca.

Velebit - Visočica, 2.6.2019.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Nedjelja, 2.6.2019. - izlet kombijem na Visočicu. Visočica je istaknut vrh osovljen nad strmom ličkom padinom Velebita visine 1615 m. Zahvaljujući svojem položaju, to je jedan od najljepših vidikovaca na Velebitu. Cijena izleta za članove društva iznosi 130kn. Ograničeno na 18 sudionika.

Jaskanski planinarski put, 8. - 9.6.2019.

Subota i nedjelja, 8. i 9.6.2019. - obilazak Jaskanskog planinarskog puta, povodom 40. obljetnice, biti će iznimno nešto drugačiji. U Novom Selu Okićkom uz gromoglasni pucanj ispratit će nas Kuburaška udruga „Okić“, a na Japetiću očekuje nas nastup pjevačkog zbora Ivan pl. Zajc iz Zagreba. Stari grad Okić ovog puta nećemo obilaziti, ali će se obilazak JPP-a priznati i bez ove kontrolne točke.