Najave izleta :: Planinarski uspon na Japetić iz Jaske, 13.10.2018.

Nedjelja, 13.10.2018. - planinarski uspon na Japetić iz Jaske. Polazak u 9 sati ispred Žitnice u perivoju parka Erdődy.

Planinarski uspon na Japetić iz Jaske, 13.10.2018.

Društvo za sport i rekreaciju "Jastreb extreme" u suradnji sa Hrvatskim planinarskim društvom Jastrebarsko organizira planinarsko pješački pohod na Japetić. Cilj ovog pohoda je oživljavanje jedne jako lijepe staze koja vodi iz centra našeg grada do planinarskog doma na Japetiću.

Cijeli pohod će se održavati pod nadzorom jaskanskih planinara, a start pohoda je u 9 h ispred Žitnice u perivoju parka Erdődy. Staza vodi kroz šumu Gović preko Gornje Reke i Kupeč Dola do planinarskog doma na Japetiću.

U pohodu će sudjelovati veliki broj jaskanskih planinara te se pozivaju i ostali sportaši, rekreativci i zaljubljenici u prirodu da nam se pridruže u ovoj aktivnosti.

Objavljeno: 03.10.2018. | Posljednja promjena: 20.04.2024.

Papuk, 27. - 28.4.2024.

Na izlet se putuje sa dva kombija i dva auta. Sva slobodna mjesta su popunjena.

Subota i nedjelja, 27. - 28.4.2024. - dvodnevni izlet na Papuk sa obilaskom vrhova Lapjak, Nevoljaš i Ivačka glava. Cijena izleta za članove društva je 56€.

Vježba orijentacije na Japetiću, 6.4.2024.

U subotu 6. travnja na Japetiću će se održati vježba orijentacije u sklopu planinarske škole. Pozivaju se polaznici prethodnih planinarskih škola koji nisu odradili vježbu orijentacije ili je žele ponoviti da se prijave najkasnije do četvrtka 4.4.