Najave izleta :: Dani hrvatskih planinara - Mljet, 27.4. - 1.5.2012.

Dani hrvatskih planinara - Mljet, 27.4. - 1.5.2012.

DANI HRVATSKIH PLANINARA, Babino Polje otok Mljet

petak 27. travnja – utorak 1. svibnja 2012.

Središnje mjesto okupljanja je kamp Mungos u Babinom Polju. Udaljen je 10 km od trajektne luke Sobra. Babino Polje smješteno je ispod najvišeg vrha Mljeta (Veliki grad 514m), otprilike na sredini otoka. U kampu Mungos svečano će se otvoriti i zatvoriti skup, tamo će biti polazišna točka za planinarske ture, a svaku večer u njemu će uz druženje, biti organizirana živa glazba.

Mia Šamec, 098/414 138

Tri kombija i osobnim automobilima.

Prijave se primaju kod blagajnice Dijane Šamec Jurmanović u cvjećarni "Dijana" najkasnije do četvrtka 12. travnja ili do popunjenja slobodnih mjesta uz uplatu 200 kn. Očekivana cijena troškova prijevoza je oko 400kn. Razlika se uplaćuje na izletu.

petak, 27.4.

• 22h polazak iz Jastrebarskog sa Centrale
  • vožnja autoputom do Vrgorca te dalje preko Stona do Prapratna na Pelješcu

subota, 28.4.

• dolazak na Pelješac u jutarnjim satima
  • 7h polazak trajektom iz Prapratna za Mljet (Sobra)
  • smještaj u kampu Mungos
  • obilazak Mljetske planinarske obilaznice, 5 sati
  • 18h svečanost otvaranja Dana hrvatskih planinara 2012.
  • druženje uz planinarski ples i živu glazbu
  • noćenje u kampu

nedjelja, 29.4.

• izlet na otoku po dogovoru
  • 13h svečano zatvaranje skupa
  • 14h ručak
  • povratak na Pelješac trajektom u 19h
  • smještaj u kampu u Orebiću

ponedjeljak, 30.4.

• uspon na najviši vrh Pelješca (Sv. Ilija, 960m), 4 sata
  • turistički obilazak Orebića i okolnih mjesta
  • noćenje u kampu u Orebiću

utorak, 1.5.

• odlazak trajektom na Korčulu
  • uspon na najviši vrh Korčule (vrh Klupca, 568m), 2 sata
  • povratak u Jasku preko Pelješca
  • dolazak u Jasku oko 21 sat

Standardna planinarska i kamperska. Šator, karimat, vreća za spavanje. Poželjni hodački štapovi i sredstva za zaštitu od sunca.

Objavljeno: 26.03.2012. | Posljednja promjena: 28.03.2021.