Najave izleta :: Jaskanski planinarski put, 21. - 22.4.2018.

Subota i nedjelja, 21. i 22.4.2018. - organizira se dvodnevni izlet Jaskanskim planinarskim putem. Prijevoz osobnim automobilima od Jaske do Medven Draga. Noćenje u planinarskom domu Žitnica na Japetiću. Prijave do 19.4.

Jaskanski planinarski put, 21. - 22.4.2018.

Roland Vučinić, 095/860 80 68

Više o Jaskanskom planinarskom putu možete saznati ovdje.

Osobnim automobilima

Prijave se primaju kod organizatora ili mailom na hpd.jastrebarsko@gmail.com. Zbog ograničenog kapaciteta ležajeva pl. doma Žitnica na Japetiću, gdje je planirano noćenje, prijave za izlet su obavezne. Pravo prvenstva noćenja u planinarskom domu imaju ranije prijavljeni obilaznici.

Plan pohoda

Subota, 21.4.

• 8:00 - polazak s parkirališta u Ulici bana Josipa Jelačića (kod Centrale)
  • oko 9h - dolazak u Slapnicu blizu slapa Brisalo
  • obilazak prvog dijela JPP-a: slap Brisalo - Zidane pećine - Pećno – Zečak (ručak) – Višoševićev mlin - Grabarak - pl. dom. Žitnica, 7-8 sati hoda
  • druženje u pl. domu Žitnica na Japetiću
  • noćenje

Nedjelja, 22.4.

• 7:30 - doručak
  • 8:00 - polazak od pl. doma Žitnica
  • obilazak drugog dijela JPP-a: Japetić (piramida) - Velika Vrata - Bele Drage – Marićkin mlin - Poljanice - Plešivica - Popovdolska pećina – Okić, 6-7 sati hoda
  • ovjera dnevnika i podjela značaka obilaznicima
  • polazak prema Novom Selu Okićkom, 40 min. hoda

Standardna planinarska. Poželjni hodački štapovi. Vreće za spavanje nisu potrebne.

Dom Žitnica, lovačka kuća na Poljanicama i dom pod Okićem opskrbljeni su hranom i pićem.

Cijena noćenja za sudionike izleta je 30 kn.

Na polasku ćete moći kupiti Dnevnik JPP-a po cijeni od 30 kn.

U nedjelju, prijevoz iz Novog Sela Okićkog u vlastitoj organizaciji.

Zainteresirani za djelomični obilazak JPP-a mogu se priključiti grupi ili napustiti grupu u subotu kod Višoševićevog mlina (na cesti za Japetić) i u nedjelju na Poljanicama (prijevoj na cesti Jastrebarsko - Rude - Samobor).

Objavljeno: 04.04.2018. | Posljednja promjena: 10.04.2018.

Papuk, 27. - 28.4.2024.

Na izlet se putuje sa dva kombija i dva auta. Sva slobodna mjesta su popunjena.

Subota i nedjelja, 27. - 28.4.2024. - dvodnevni izlet na Papuk sa obilaskom vrhova Lapjak, Nevoljaš i Ivačka glava. Cijena izleta za članove društva je 56€.

Vježba orijentacije na Japetiću, 6.4.2024.

U subotu 6. travnja na Japetiću će se održati vježba orijentacije u sklopu planinarske škole. Pozivaju se polaznici prethodnih planinarskih škola koji nisu odradili vježbu orijentacije ili je žele ponoviti da se prijave najkasnije do četvrtka 4.4.