Najave izleta :: Jaskanski planinarski put, 22. - 23.4.2017.

Subota i nedjelja, 22. i 23.4.2017. - organizira se dvodnevni izlet Jaskanskim planinarskim putem. Prijevoz autobusom od Jaske do Medven Draga. Noćenje u planinarskom domu Žitnica na Japetiću. Cijena izleta za članove društva 30 kn. Prijave do 18.4.

Jaskanski planinarski put, 22. - 23.4.2017.

Roland Vučinić, 095/860 80 68

Više o Jaskanskom planinarskom putu možete saznati ovdje.

Autobusom, 34 mjesta

Prijave se primaju kod blagajnice Dijane Šamec Jurmanović u cvjećarni "Dijana" uz uplatu 30 kn do utorka 18. travnja ili do popunjenja slobodnih mjesta. U cijenu je uključen prijevoz na relaciji Jaska – Medven Draga. Zbog ograničenog kapaciteta ležajeva pl. doma Žitnica na Japetiću, gdje je planirano noćenje, prijave za izlet su obavezne. Pravo prvenstva noćenja u planinarskom domu imaju ranije prijavljeni obilaznici.

Plan pohoda

Subota, 22.4.

• 8:00 - polazak autobusa s parkirališta u Ulici bana Josipa Jelačića (kod Centrale)
  • 8:30 - dolazak u Medven Dragu i polazak pješice prema slapu Brisalo, 1h30 hoda
  • obilazak prvog dijela JPP-a: slap Brisalo - Zidane pećine - Pećno – Zečak (ručak) – Višoševićev mlin - Grabarak - pl. dom. Žitnica, 7-8 sati hoda
  • druženje u pl. domu Žitnica na Japetiću
  • noćenje

Nedjelja, 23.4.

• 7:30 - doručak
  • 8:00 - polazak od pl. doma Žitnica
  • obilazak drugog dijela JPP-a: Japetić (piramida) - Velika Vrata - Bele Drage – Marićkin mlin - Poljanice - Plešivica - Popovdolska pećina – Okić, 6-7 sati hoda
  • ovjera dnevnika i podjela značaka obilaznicima
  • polazak prema Novom Selu Okićkom, 40 min. hoda

Standardna planinarska. Poželjni hodački štapovi. Vreće za spavanje nisu potrebne.

Dom Žitnica, lovačka kuća na Poljanicama i dom pod Okićem opskrbljeni su hranom i pićem.

Cijena noćenja za sudionike izleta je 30 kn.

Na polasku ćete moći kupiti Dnevnik JPP-a po cijeni od 30 kn.

U nedjelju, prijevoz iz Novog Sela Okićkog u vlastitoj organizaciji.

Zainteresirani za djelomični obilazak JPP-a mogu se priključiti grupi ili napustiti grupu u subotu kod Višoševićevog mlina (na cesti za Japetić) i u nedjelju na Poljanicama (prijevoj na cesti Jastrebarsko - Rude - Samobor).

Objavljeno: 10.04.2017. | Posljednja promjena: 20.04.2017.

Mrsinj, Nikina plasa, 1.4.2024.

Uskrsni ponedjeljak 1.4.2024. - jednodnevni izlet autubusom na Mrsinj iznad Korenice. Cijena izleta za članove društva je 20 eura.

Durmitor, Crna Gora, 22. - 29.6.2024.

Organizirani izlet povodom 75 godina HPD Jastrebarsko. Pozivamo članove da se prijave za ovaj osmodnevni izlet u prekrasno gorje Durmitora u Crnoj Gori od 22. do 29. lipnja 2024. Izlet je namijenjen isključivo članovima HPD Jastrebarsko.