Najave izleta :: Gran Paradiso i Breithorn, 11. - 18.8.2007.

Vodička služba HPS-a organizira uspon na najviši vrh Italije Gran Paradiso (4061 m) i vrh Breithorn (4168 m) u švicarskim Alpama.

Organizatori i vodiči

Dražen Lovreček, 098/356 386

Darko Luš

Kombijem

Prijave se primaju kod organizatora uz uplatu prve rate u iznosu od 100 eura do popunjenja mjesta.

Cijena

350 EUR - u cijenu su uključeni troškovi prijevoza, noćenja u kampu, korištenja žičare i organizacije

Subota, 11. kolovoza

• 6h polazak iz Jastrebarskog
  • 7h polazak iz Zagreba, Selska cesta kod benzinske INA
  • vožnja Ljubljana - Milano - Aosta - Villeneuve
  • oko 18h dolazak do kampa u mjestu Pont (1960 m)
  • podizanje šatora i noćenje

Nedjelja, 12. kolovoza - 5h strmog uspona

• doručak, spremanje šatora
  • 7h polazak prema domu Vittorio Emanuele II (2732 m)
  • noćenje u domu (poželjna vreća, mogućnost prehrane)

Ponedjeljak, 13. kolovoza - 10h hoda

• oko 3h (po ponoći) polazak prema vrhu
  • povratak u dom i noćenje

Utorak, 14. kolovoza - 4h hoda

• doručak i polazak prema kombiju
  • razgledavanje Aoste
  • nastavak putovanja do kampa Cervina Breuil (2100 m)

Srijeda, 15. kolovoza - 6h hoda

• uspon žičarom
  • uspon na Breithorn (4168 m) i povratak u kamp

Četvrtak, 16. kolovoza - 4h hoda

• uspon pješke do podnožja Matterhorna
  • nastavak putovanja do kampa u okolici Lago di Garda
  • noćenje u kampu

Petak, 17. kolovoza - 8-10h hoda

• rezervni termin u slučaju lošeg vremena
  • uspon feratom Pasubio - gorska tvrđava
  • noćenje u kampu

Subota, 18. kolovoza

• povratak kući

Penjački pojas s prsnim navezom te samoosiguranjem s dva karabinera, zamka 5-7m, cepin, dereze, sunčane naočale, rukavice, prikladna penjačka odjeća i obuća, vreća za spavanje, prostirka (karimat).

1 šator, kuhalo i posude na dvoje sudionika.

1 penjačko uže na troje sudionika.

Obavezno ponijeti putovnicu i ovjerenu planinarsku iskaznicu za 2007. godinu.

Organizator zadržava pravo izmjene programa u slučaju loših vremenskih prilika.

Objavljeno: 19.05.2007. | Posljednja promjena: 16.11.2011.

Viševica, 5.5.2024.

Nedjelja, 5.5.2024. - završni izlet planinarske škole u Gorski kotar. Uspon na Viševicu i ručak u Vagabundinoj kolibi. Cijena izleta za članove društva je 15 eura. Prioritet imaju polaznici planinarske škole i pomagači u planinarskoj školi.