Planinarski dom "Žitnica" na Japetiću otvoren je vikendom i blagdanima. Ne radi na Uskrs, 1.11. i 25.12. Kontakt: Ivica Ivanušević 098 905 30 18

Noćni uspon na Japetić, 28.12.2019.

Subota, 28.12.2019. - organizira se tradicionalni noćni uspon na Japetić od Šumskog dvora. Pozivamo sve članove i prijatelje da nam se pridruže u planinarenju i druženju u planinarskom domu Žitnica.

Vijesti // 22.11.2019.

Naručite planinarski kalendar za 2020.

Pozivamo sve zainteresirane za zidni kalendar HPS-a za 2020. godinu da naruče svoj primjerak. Kalendar sadrži 15 fotografija hrvatskih planina, mjesečni pregled svih važnijih pohoda, izleta i ostalih akcija pl. društava i adresar udruga članica HPS-a.

Cijena kalendara je 30 kuna, a narudžbe se primaju do 16. prosinca putem e-maila. Po dolasku kalendara ćete primiti obavijest, a kalendare ćete platiti i preuzeti kod blagajnice.

Vijesti // 30.10.2019.

Otvorenje Matinog mosta u Slapnici

U nedjelju 20. listopada 2019. uz obilježavanje, trećeg po redu Međunarodnog dana krajobraza u Značajnom krajobrazu Slapnica, na prilazu slapu Brisalo upriličeno je svečano otvorenje novoizgrađenog mosta. Most je nazvan Matin po pok. Matiji Mauzeru koji je dugo godina vodio brigu o starom mostu.

Vijesti // 23.10.2019.

Preminuo Stjepan Novosel

S tugom obavještavamo da je preminuo g. Stjepan Novosel. Štefac, kako su ga planinari od milja zvali, bio je dugogodišnji domar planinarskog doma Žitnica na Japetiću.

Pogreb će se održati u četvrtak 24. listopada 2019. u 16 sati, na gradskom groblju Jastrebarsko.

Radne akcije // 04.10.2019.

Poziv na radnu akciju 12. listopada 2019.

Pozivamo zainteresirane da se u subotu, 12. listopada 2019. uključe u radnu akciju uređenja planinarskih puteva u Slapnici. Cilj akcije je urediti prilaz slapu Brisalo i dijelove kroz kanjoj Pećnika na putu prema Zidanim pećinama.

Prijave na hpd.jastrebarsko@gmail.com ili 098/356 386, Dražen Lovreček.

Potrebno je ponijeti radne rukavice, ručnu pilicu ili škare. Polazak na akciju je u 7:30 s Centrale.

Radne akcije // 02.10.2019.

Nova sobna vrata na spavaonicama u pl. domu Žitnica

Tijekom rujna, kroz nekoliko radnih akcija, vrijedni članovi HPD Jastrebarsko zamijenjenili su sedam sobnih vrata na katu planinarskog doma Žitnica na Japetiću. Radovi su uključivali demontažu starih vrata, dopremu i montažu novih, višestruki premaz i uređenje zidova oko vrata. U radnim akcijama sudjelovali su Jadranko Šeper, Ivica Mihaljević, Manuela Budišćak, Zvonimir Plantaš i Bernard Wagner. Zahvaljujemo svim sudionicima na trudu i vremenu!

Radne akcije // 18.09.2019.

Uspješna radna akcija

U nedjelju, 15.9.2019. vrijedni planinari očistili su i obnovili markacije na Jaskanskom planinarskom putu. Uređena je dionica od Pećna do Zečaka. Na radnoj akciji sudjelovali su Dražen Lovreček, Dijana Šamec Jurmanović, Vito Jurmanović, Antonio Pinturić, Ivica Mihaljević, Blaženka i Ivica Kelečić, Marijana i Drago Valečić, Bernard Wagner, a ručak pripremili Vlado Delić, Dragica i Zvonimir Plantaš.

Zahvaljujemo svima na trudu i radu!