Planinarski dom "Žitnica" na Japetiću otvoren je vikendom i blagdanima. Ne radi na Uskrs, 1.11. i 25.12. Kontakt: Ivica Ivanušević 098 905 30 18

Klek, 2.4.2017.

Nedjelja 2.4.2017. - jednodnevni izlet autobusom na Klek u sklopu planinarske škole. Cijena prijevoza za članove društva je 60 kn.

Ivanščica, 17.4.2017.

Ponedjeljak 17.4.2017. - Ivanščica, tradicionalni izlet na Uskrsni ponedjeljak. Cijena prijevoza za članove društva je 70 kn.

Vijesti // 26.03.2017.

Preminuo Predrag Bošnjak

S tugom vas obavještavamo da je u subotu preminuo Predrag Bošnjak, predsjednik Atletskog kluba "Jastreb 99", voditelj Gradske knjižnice Jastrebarsko i član našeg planinarskog društva.

Komemoracija će biti u srijedu 29. ožujka u 13 sati u Centru za kulturu. Taj dan od jutra će biti otvorena knjiga žalosti, u koju će se moći upisati svi koji žele.

Posljednji ispraćaj biti će u srijedu 29. ožujka u 16 sati na gradskom groblju Jastrebarsko.

Vijesti // 10.03.2017.

Počela planinarska škola

U četvrtak, 9. ožujka, HPD Jastrebarsko započelo je sa programom opće planinarske škole. Uvodno predavanje održao je predsjednik društva Igor Plantaš, a nastavljeno je sa pripremama za odlazak u planinu koje je predavao voditelj škole Dražen Lovreček. U planinarsku školu, koja će trajati dva i pol mjeseca, upisano je trideset polaznika.

Vijesti // 18.02.2017.

Održana godišnja Skupština

U petak, 17. veljače 2017. u Glazbenoj školi Jastrebarsko održana je redovna Godišnja skupština HPD Jasterbarsko na kojoj se okupilo 80 članova društva i gostiju.

Predsjednik društva Igor Plantaš podnio je Skupštini izvještaj o radu društva u 2016. godini, blagajnica Dijana Šamec Jurmanović pregled financijskog poslovanja, a predsjednik Nadzornog odbora Ivo Karača izvještaj Nadzornog odbora. Svi izvještaji su jednoglasno prihvaćeni. Usvojeni su plan rada i financijski plan za 2018. godinu.

Vijesti // 03.02.2017.

Pridruži se planinarima, postani član

Podsjećamo sve sadašnje i buduće članove da članarinu za tekuću godinu mogu uplatiti kod blagajnice Dijane Šamec Jurmanović u cvjećarni "Dijana" u Ulici V. Mačeka 5 u Jastrebarskom. Članarina za školarce, studente i umirovljenike iznosi 25 kn, a za ostale 50 kn.

Članstvom pomažete rad društva, osiguravate se za slučaj nezgode u planini, stječete mogućnost sudjelovanja na društvenim izletima, besplatnu posudbu društvene opreme te brojne druge pogodnosti. Od ove godine novost je popust od 20% na auto dijelove u poslovnicama Auto Kreše uz predočenje planinarske iskaznice.

Više o učlanjenju i pogodnostima

Vijesti // 31.01.2017.

Redovna godišnja Skupština

Pozivamo članove i prijatelje na redovnu godišnju Skupštinu koja će se održati u petak

17. veljače 2017. s početkom u 19 sati

u Glazbenoj školi Jastrebarsko, Ulica Zrinskih i Frankopana bb.

Vijesti // 24.01.2017.

Predavanje o Mljetu - priprema za Dane hrvatskih planinara

Pozivamo planinare i sve zainteresirane na predavanje Marina Perkovića "Prirodne i kulturne znamenitosti Mljeta; Dani planinara, planinarske aktivnosti i ponuda na otoku". Predavanje će biti u petak, 3. veljače, u Centru za kulturu Jastrebarsko s početkom u 19 sati.

Dani hrvatskih planinara će se ove godine održati na Mljetu od 28. do 30. travnja.

Pozivnica (pdf)