Planinarski dom "Žitnica" na Japetiću do daljnjega je ZATVOREN. Kontakt: Ivica Ivanušević 098 905 30 18

Vijesti // 13.03.2020.

Odgoda društvenih aktivnosti

Temeljem zaključka o javnim okupljanjima u Zagrebačkoj županiji do daljnjega se otkazuju planirane aktivnosti društva koje uključuju:

• penjanje na umjetnoj stijeni "Tomislav Galović"
  • izlet na Plitvička jezera (uplaćene kotizacije možete podići ili ostaviti za novi termin izleta koji će biti objavljen naknadno)
  • izlet na Omanovac
  • radna akcija planirana za 21.3.

Vijesti // 07.03.2020.

Encijani - mali planinari

Odlukom Upravnog odbora od 5. ožujka 2020. osnovana je dječja skupina Encijani - mali planinari. Cilj skupine je okupljanje djece i mladeži te njihova edukacija i organizacija prilagođenih planinarskih izleta. Posljednjih nekoliko godina HPD Jastrebarsko organizira izlete za djecu i roditelje kojima se pokušava motivirati obitelji da provode vrijeme zajedno u prirodi, druže se, a pritom i nauče ponešto o planinarstvu.

Prva prilika za druženje već je krajem ožujka na izletu na Plitvička jezera gdje će svakom djetetu biti uručen besplatni primjerak Dječjeg planinarskog dnevnika u kojem će moći voditi vlastite bilješke s izleta i naučiti o planinarstvu kroz igru i raznoliki sadržaj dnevnika.

Pozivamo roditelje koji se žele aktivno uključiti u rad skupine da se jave na hpd.jastrebarsko@gmail.com

Radne akcije // 07.03.2020.

Poziv na radnu akciju uređenja JPP-a od Okića do Poljanica, 21.3.2020.

Obavijest o odgodi društvenih aktivnosti.

U subotu 21. ožujka organizira se radna akcija uređenja Jaskanskog planinarskog puta na dionici od Okića do Poljanica. Akcija uključuje čišćenje i markiranje planinarske staze preko grebena Plešivice te brušenje i bojanje piramide na vrhu Plešivice.

Molimo zainteresirane da obavezno najave svoj dolazak na 098 246 221 (Jadranko) ili mailom na hpd.jastrebarsko@gmail.com radi grupiranja i podjele zaduženja, najkasnije do srijede 18.3.

Detaljan plan rada i raspored biti će objavljen dva dana prije radne akcije.

Očekivano vrijeme početka akcije je 8 sati. Od alata ponijeti rukavice, stariju odjeću, škare ili pilicu. U slučaju najave lošeg vremena alternativni termin je 4.4.2020.

Vijesti // 22.02.2020.

Održana redovna godišnja Skupština

U petak, 21. veljače 2020. u Glazbenoj školi Jastrebarsko održana je redovna Godišnja skupština HPD Jastrebarsko na kojoj se okupio rekordan broj od 120 članova društva i gostiju.

Predsjednik društva Jadranko Šeper podnio je Skupštini izvještaj o radu društva u 2019. godini, blagajnica Dijana Šamec Jurmanović pregled financijskog poslovanja, a predsjednik Nadzornog odbora Ivo Karača izvještaj Nadzornog odbora. Svi izvještaji su jednoglasno prihvaćeni. Usvojeni su plan rada i financijski plan za 2021. godinu.

Dosadašnji tajnik Roland Vučinić podnio je zahtjev za razrješenje s dužnosti koju je obavljao proteklih 10 godina. Skupština je po razrješenju, na prijedlog Upravnog odbora, za novog tajnika jednoglasno izabrala Marka Mikloušića.

Izvještaji s izleta // 03.02.2020. // Nikolina Vučinić

Zavižan - zima 2020.

Protekli smo vikend proveli na tradicionalnom zimskom izletu na Zavižan. Unatoč lošoj prognozi 15 članova odlučilo se na sve ili ništa. I isplatilo se, jer proveli smo predivna dva dana u ugodnom druženju u prekrasnom ambijentu. Bilo je odlično! Uostalom, može li na Velebitu biti ikako drugačije?

Vijesti // 27.01.2020.

Redovna godišnja Skupština

Pozivamo članove i prijatelje na redovnu godišnju Skupštinu koja će se održati u petak

21. veljače 2020. s početkom u 19 sati

u Glazbenoj školi Jastrebarsko, Ulica Zrinskih i Frankopana bb.