Održano predavanje prve pomoći

U četvrtak, 14.3. u sklopu opće planinarske škole Prim. mr. Maja Grba – Bujević, dr. med. održala je predavanje s temom prve pomoći u prirodi.

Kao iskusna planinarka i vodič instruktor dr. Grba - Bujević prisutne je educirala koje su najčešće opasnosti i ozljede kod planinara te kako pravilno postupiti u pojedinoj situaciji. Skrenula je pozornost na specifične uvjete u planini gdje su sredstva pomoći oskudna, transport i komunikacija otežani, a ispravna i pravovremena reakcija ključni u spašavanju života.

Održano predavanje prve pomoći

Naglasak koji je na predavanju nekoliko puta ponovljen odnosi se na poznavanje protokola u slučaju nezgode, ali isto tako na razvijanju komunikacije između vodiča i ćlanova vođene grupe. Skretanje pozornosti na vlastite medicinske probleme nužan je korak koji će vodičima biti od velike pomoći da se pripreme na moguće situacije potencijalne ugroze zdravlja izletnika koje vode. Nužnost kontinuiranog nošenja osobnog kompleta prve pomoći u planini preporuka je za svakog planinara pojedinca, što je na ovom zanimljivom predavanju vrlo slikovito opisano.

Zahvaljujemo dr. Grba - Bujević i suprugu Darku na susretljivosti i pomoći u realizaciji planinarske škole.

Objavljeno: 15.03.2019. 15:05 | Posljednja promjena: 15.03.2019. 22:50

Italija, 20. - 23.6.2019.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Četverodnevni izlet u Italiju. Monte Piana, Tre cime di Lavaredo, Monte Paterno, Dürrenstein, Punta Roca.

Velebit - Visočica, 2.6.2019.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Nedjelja, 2.6.2019. - izlet kombijem na Visočicu. Visočica je istaknut vrh osovljen nad strmom ličkom padinom Velebita visine 1615 m. Zahvaljujući svojem položaju, to je jedan od najljepših vidikovaca na Velebitu. Cijena izleta za članove društva iznosi 130kn. Ograničeno na 18 sudionika.

Jaskanski planinarski put, 8. - 9.6.2019.

Subota i nedjelja, 8. i 9.6.2019. - obilazak Jaskanskog planinarskog puta, povodom 40. obljetnice, biti će iznimno nešto drugačiji. U Novom Selu Okićkom uz gromoglasni pucanj ispratit će nas Kuburaška udruga „Okić“, a na Japetiću očekuje nas nastup pjevačkog zbora Ivan pl. Zajc iz Zagreba. Stari grad Okić ovog puta nećemo obilaziti, ali će se obilazak JPP-a priznati i bez ove kontrolne točke.